Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szakítsam meg emiatt a kapcsol...

Szakítsam meg emiatt a kapcsolatot a pszichológusommal?

Figyelt kérdés

Nagyon sok baj ért engem idén, januárban elhunyt anyukám, munkahelyet is váltottam, és kiléptem egy ellaposodott, mármár káros kapcsolatból. A lényeg, hogy ennek ellenére nem törtem meg, hanem folytatom tovább a munkámat, többet foglalkozom a hobbijaimmal, találkozom a barátaimmal. A pszichológusom állandóan azzal piszkál, hogy nem vagyok képes megélni az érzelmeimet, merthogy egy normális ember ilyenkor, ezek után már rég szorongásoldókat szedne. Köszönöm, de nem, attól mert jól tartom magam, még ugyanolyan szomorú vagyok belül, de annyi mindent áteltem már az életemben, hogy nehezebb megtörni. Nem mellesleg anyukám rákos volt, és már az utolsó 3 hónapban tudtuk, hogy sajnos meg fog halni. Ja és legutóbb, amikor szakítottam a párommal, akkor azt kérte számon, hogy miért nem tettem meg korábban?


9 órára megyek ülésre, és még nem tudom, megszakítsam-e a kapcsolatot.

Valószínűleg keresek más pszichológust, mert nem bírom elviselni, hogy egyrészt beleszól abba, hogy hogyan küzdök meg a problémáimmal, másrészt ígyis van elég bajom, erre ő még azzal jön, hogy sz*rul/vagy egyáltalán nem élem meg az érzelmeimet.

Ti mit gondoltok?


2021. aug. 11. 07:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Elég toxikus, megkérdőjelezném szakértelmét... Keress inkább egy másikat, ha úgy érzed hogy szükséged van rá.
2021. aug. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyire is lehet jó szakember te azért jársz oda , hogy jobban érezd magad tőle, ha piszkál és lehangol keress mást nem érdemes ezen annyit agyalni talász jobbat is.
2021. aug. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy elérte nálam a bűntudatot, és most rosszul érzem magam, hogy lehetnék szomorúbb is, de mégsem vagyok, hanem tartom magam.
2021. aug. 11. 07:34
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

A leírásod és a hozzászólásod alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb válts pszichológust!

Szükséged van szakemberre, de nem egy ilyenre. Ő neked csak árt és nem segít.

2021. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy élem meg. Màrciusban halt meg anyukám. Mindenki máshogy dolgozza fel, és nem lehet megmondani, hogy ki csinálja jól. Nekem is bűntudatom volt pont ezért.

Gondolj arra anyukád minek örül jobban. Kikészülsz évekre, vagy annak, hogy erős vagy és előre nézel? Persze minden nap gondolok rá.

2021. aug. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ha igaza is van, ha nincs..

Ezek a Te érzéseid. Ha Te nem érzed jobban tőle, csak rosszabbul, akkor válts. Neki az a dolga, hogy beszelgessetek, feldolgozd a dolgokat, és együtt éljétek ezt meg, és némi megkönnyebbüléssel gyere ki. Ha ez nincs meg, akkor ő nem megfelelő szakember számodra.

2021. aug. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem mondd meg neki, hogy visszakéred az elmúlt 3 alkalomra befizetett összeget, mert nem segített. Ha nem adja vissza, akkor biztosítod, hogy minden online felületen 'jó' értékelést fog kapni.
2021. aug. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
Válts. Igazából még az is mindegy hogy kinek van igaza. Meg se kell indokolnod. Az a lényeg hogy neked nem tetszik, nem érzed magad jól tőle.
2021. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De igenis zavar, mert teljesen természetes, hogy különbözőek vagyunk, és attól mert erős vagyok, még nem fojtom el az érzelmeimet. Valaki sírósabb személyiség, valaki magába fordulós.
2021. aug. 11. 08:34
 10/23 anonim válasza:
100%

Teljesen sz.rd le!

Psziho doki a te pénzedért nem csinálja jól a dolgát, váltsd le a francba, kit érdekel mit gondol!

Sajnálom a sok rosszat, ami ért! De jól csinálod! Mész tovább, jól érzed magad, vagyis igyekszel. Ezt a szorongás gátlót meg nem értem… ez egy baromság. Normális ember sportolással vezeti le nem tablettákkal. Pff

2021. aug. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!