Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szakítsam meg emiatt a kapcsol...

Szakítsam meg emiatt a kapcsolatot a pszichológusommal?

Figyelt kérdés

Nagyon sok baj ért engem idén, januárban elhunyt anyukám, munkahelyet is váltottam, és kiléptem egy ellaposodott, mármár káros kapcsolatból. A lényeg, hogy ennek ellenére nem törtem meg, hanem folytatom tovább a munkámat, többet foglalkozom a hobbijaimmal, találkozom a barátaimmal. A pszichológusom állandóan azzal piszkál, hogy nem vagyok képes megélni az érzelmeimet, merthogy egy normális ember ilyenkor, ezek után már rég szorongásoldókat szedne. Köszönöm, de nem, attól mert jól tartom magam, még ugyanolyan szomorú vagyok belül, de annyi mindent áteltem már az életemben, hogy nehezebb megtörni. Nem mellesleg anyukám rákos volt, és már az utolsó 3 hónapban tudtuk, hogy sajnos meg fog halni. Ja és legutóbb, amikor szakítottam a párommal, akkor azt kérte számon, hogy miért nem tettem meg korábban?


9 órára megyek ülésre, és még nem tudom, megszakítsam-e a kapcsolatot.

Valószínűleg keresek más pszichológust, mert nem bírom elviselni, hogy egyrészt beleszól abba, hogy hogyan küzdök meg a problémáimmal, másrészt ígyis van elég bajom, erre ő még azzal jön, hogy sz*rul/vagy egyáltalán nem élem meg az érzelmeimet.

Ti mit gondoltok?


2021. aug. 11. 07:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%

Nem akarok beleszólni, de a pszichológus nem azért van, hogy segítse neked ezeknek a feldolgozását is? Azért "piszkál" ezzel, mert sok hozzád hasonló erős ember minden érzését lenyomja aztán 10 év múlva amikor már nem bírnak el többet hirtelen kapnak egy idegösszeomlást. Ha csak belül fáj - ahogy te fogalmaztál - az még nem megélés. Már pedig az érzéseid ott lesznek, bármeddig is tologatod magad előtt, vagy bármennyire is csak belül éled át őket.


Szóval én azért nem keresnék új pszichológust, mert azzal nem fejlődsz. Keresel valakit aki megerősít téged a mostani működésedben, oké... De azzal mire mész? Ha mindent ugyan úgy fogsz csinálni akkor mitől fog a lelked meggyógyulni?

2021. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
5%

11-nek valamilyen szinten igaza van. Lehet erős vagy, de pont ez az, az erős emberek tudat alatt nyomják el, és MEG KELL ÉLNI a fájdalmat. Nem azt mondani, hogy "túl vagyok rajta", én is anno azt hittem minden oké... Aztan kijött egy poszttraumás stressz szindróma..

Ha rosszul érzed magad persze válts, de a többi is "cseszegetni" fog, mivel ez a dolguk. Ha nem akarod megélni a fajdalmaidat akkor miért jársz pszichológushoz?

2021. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
#11 es vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy anno én is sok pszichológust hagytam ott, mert nem úgy segítettek ahogy én akartam. Utólag viszont marha nagy hiba volt, mert én nem gyógyultam meg és lényegében az időt/pénzt amit rájuk áldoztam mind dobhattam ki a kukába.
2021. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%
Váltsd le. Neki kéne a legjobban tudnia, hogy különböző megküzdési stratégiák vannak és mindenkit abban kell segíteni, ami nála hatékony.
2021. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele, nem szakítottam meg a kapcsolatot, de elmondtam, hogy nem tetszik a hozzáállása. Adtam még egy esélyt.

11: honnan tudod hogy nem élem meg? Attól, mert nem fetrengek a földön, és nem zuhanok depresszióba, még ugyanúgy fáj, csak megtanultam együtt élni a fájdalommal.


A lényeg a lényeg, hogy kicsit olyan érzésem van, mintha már az is baj lenne, ha valaki jól van. Vagy legalábbis nincs annyira rosszul. Akik meg rosszul vannak, azok pedig pont azért járnak pszichológushoz, hogy jól legyenek.

2021. aug. 11. 12:32
 16/23 anonim ***** válasza:
6%

"megtanultam együtt élni a fájdalommal"

De ne a fájdalommal élj, ennek a fájdalomnak át kell alakulnia.. Szóval ezek szerint nem élted meg, és ellent mondasz magadnak.

Miért jársz pszichológushoz ha nem engeded hogy segítsen? Meg ha nem akarod megélni rendesen, nem hagyod hogy fájjon RENDESEN.. Ez neked fog visszautni nem nekünk.

2021. aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Igen, azért járnak az emberek pszichológushoz, hogy jól legyenek. Aki jól van az minek menjen?... :D Mindegy, én nem akarlak meggyőzni.
2021. aug. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Átalakul a fájdalom, de idővel, nem másnapra. Közben miért lenne jobb begyógyszerezve sírni hónapokig az ágyban, mint sportolni, több időt tölteni a barátokkal?
2021. aug. 11. 13:41
 19/23 anonim ***** válasza:
56%
Én sosem voltam begyogyszerezve. Nem sírtam napokig az ágyamban, de akinek van fájdalma az kijön, ha nem nyomod el, de ha száraz magadra, akkor posvadj bele nyugodtan, mert a kotekedesed, nem úgy néz ki mint aki nagyon sérült.
2021. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
56%

*szarz magadra, elnézést autocorrect..

Kértél tanácsot, mindenki elmondta mit gondol, erre te el sem gondolkozol mit írtunk. Miért teszel fel kérdést, amiben már döntöttél??

2021. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!