Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt állítanak...

Mennyi idő alatt állítanak fel diagnózist valamilyen mentális zavarban szenvedőnek? Akár 1 alkalom után is?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Szeretnek akár fél óra alatt is. Emiatt sok a téves diagnózis. Azt azért tudni kell, hogy sok egyértelmű jel van, szóval az "egyszerűbb", gyakoribb dolgokat könnyű levenni, pl depresszió, anorexia nervosa, és hasonlók. Nekem nyugtató elvonási tüneteim voltak, amit nem mindig ismernek fel, így 5 orvos ötféle diagnózist adott. Generalizált szorongás, depresszió, skizofrénia, személyiség zavar, PTSD. Valójában semmilyen mentális betegségem nincs, de az elvonási tünetek sok mindent utánoznak. Pl sírós hangulat, látható remegés, feszültség, nyugtalanság, stb. És még azt kell tudni, hogy az ilyen mentális cuccok közt sok átfedés van. Szóval pl egy szorongós ember általában rosszkedvű is, mivel szarul van. Vagy egy PTSD-s beteg szorong IS, meg depressziós IS, meg nyugtalan IS.
2021. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Emiatt félek elmenni szakemberhez, viszont elég sok dolog hosszú évek óta megkeseríti az életemet, illetve a családomban több diagnosztizált pszichés beteg és függő is volt, emiatt gondolkodom szakember felkeresésén. Plusz a gyerekkorom se volt a legjobb és aggódom, hogy esetleg komolyabb személyiségfejlődési károkat okozott.
2021. aug. 11. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy kezdő diagnózist kapsz,de az elején mivel gyakrabban kell menni hozzá ha bármi mást is észrevesz a doki akkor ez módosul és vele együtt a kezelés is.

Azért nem tudom mit vársz más orvos sem mond azonnal diagnózist...

Kivéve talán a háziorvos ha sima torokgyulladásod van.

De a legtöbb esetben küldenek tovább ultrahangra, röntgenre, laborra nem diagnosztizál azonnal 100%-ra.

Nekem 70 perc volt az első beszélgetés azért abból sok mindent le tudnak szűrni,érdemes magánhoz menni.

Első nem kötekedésképpen de egy nyugtató elhagyásnál (de még utána is egy jó ideig) evidens hogy jönnek elvonási tünetek,ezt orvos nélkül is tudni.

El nem tudom képzelni,hogy te ezt megemlíted a dokinak,hogy x nyugtatóról jöttél/jössz le és nem jut eszükbe az elvonási tünet.

Nem mondom vannak figyelmetlen orvosok na de 5?

Az én orvosom azonnal mondta mire számítsak.

Szóval ne rémisszük el a kérdezőt,ha segítség kell menj el,de magánba és ha teheted nézz utána kiről mi a vélemény.

2021. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nyilván sejtettem, hogy nem kap az ember 100%-os diagnózist első körben, az érdekelt, hogy mennyire körvonalazzák már az elején a dolgokat vagy mennyire jellemző inkább az, hogy menjek vissza 2x-3x, és utána mondanak valami kézzelfoghatóbbat.


Köszönöm a válaszokat. :)

2021. aug. 11. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!