Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A matematika iránti szorongáso...

A matematika iránti szorongásomal mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Hát kicsit bonyolult,de megpróbálom leírni.Néhány hónapja,annak hogy sikerült teljesen kiégnem.Nagyon mély pontra kerültem egy bukott zh-tól.Azóta sikerült jobban lennem,hála egy nagyon jó online közösségnek egy terápiás csoportban.Amikor lesülyedtem,akkor akartam otthagyni a tanulmányaimat.Nekik köszönhetően akarom folytatni,mert rájöttem,hogy kiskorom óta ezt akarom csinálni.Tanulok is,hogy jól mennyen,de ma amikor a magántanáromal belekezdtünk egy anyagrészbe,kb semmit nem tudtam.Ez bennem megint kihozta a szorongást.Igaz,a rokonaimnak folyamatosan a matematikáról beszélek,már kiborítva őket.Egy kicsit a megszállotjává is váltam,viszont ha nem megy akkor meg szorongok tőle.Tudom,kicsit ellentmondásos,de nem tudom mit csináljak.Otthagyni az egyetemet nem akarom,már eldöntöttem,hogy végigcsinálom.

2021. aug. 11. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehát milyen szakon vagy, mit tanulsz, mennyi van még hátra a matematikából? Hogy érettségiztél belőle? A magántanár nyilván segít, ha jó.
2021. aug. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondanám, hogy keress magántanart, de az már van.


A matek nekem sose volt a kedvencem, de mikor egyetemen kellett tanulnom és különtanárhoz jártam ő adott önbizalmat hozzá.

2021. aug. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Villamosmérnökin vagyok
2021. aug. 11. 20:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát középszinten érettségiztem 70%-al még éve.Egyszer már buktam belőle,de most megakarom csinálni.Minden más tárgyam megvan ezenkívül.Csak vannak hiányosságaim középiskolából.És emiatt stresszelek főként.Megpróbáltam felvenni jó gyakorlat vezetőhöz,meg beakarok járni még korrepetálásra,amit az egyetem szervez.De van hogy még így is jön a szorongás.És ezzel nem tudom mit kezdjek,hogy ne faggyak be
2021. aug. 11. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet fogsz tudni a lemaradásaidat behozva, annál kevésbé fogsz szorongani.
2021. aug. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozol vele és minden megoldva.


Én a szerves kémiával vagyok így. Majdnem pánikbeteg lettem miatta.

2021. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!