Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom megjegyezni...

Miért nem tudom megjegyezni amit elolvasok?

Figyelt kérdés

Többször is elolvasok pár dolgot ami tudom, hogy érdekes és érdekel, de valahogy mégsem ragad meg.

Van köze ahhoz, hogy mondjuk kicsit unottan, nem annyira motiváltam olvasom?


2021. aug. 12. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az olvasás azért koncentráció igényes. Egy film azért tolja a szemeden keresztül az impulzusokat, fényeket, hangokat. Könyveknél pedig kicsit oda kell figyelni, mivel ott nincs semmiféle külső impulzus, neked kell elképzelned és megértened az olvasott szöveget.


Szerintem mindenkivel előfordult már, hogy olvasott egy oldalt, aztán feleszmélt hogy: He? Mit is olvastam, miről volt szó?

2021. aug. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De velem szinte folyamatosan ez van.

Sőt, ha rákeresek valamire, hogy utánajárjak, mert érdekel akkor az első 2 mondat után egyből leunom és otthagyom a tabot, hogy maajd... elolvasom. Ezért van most is 31 tab megnyitva.

2021. aug. 12. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
ADHD?
2021. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném.
2021. aug. 12. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyél süngombát, b vitamin komplexet, ginko bilobát, lecitint.
2021. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


Mondjuk számítógépen, telefonon én sem szeretek és nem is tudok olvasni hosszabb szöveget.

2021. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!