Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Velem van a baj, vagy a...

Velem van a baj, vagy a legtöbb emberrel?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, hogy mi értelme van ennek az élet nevű küzdelemnek. Az egész emberi lét a szenvedésre alapul. Tragikus. Ez az egész rendszer, ahogy élünk, ahogy a testünk működik, egy katasztrófa. Ép ésszel nem tudom felfogni, hogy az emberek miért szaporítják ezt a fajt. Olyan érzésem van, hogy a többség nem látja reálisan az életet. Van egy elképzelésem az ideális, harmonikus, szabad létformáról, de annak köze sincs ehhez az élethez, és emberként sosem érezhetem jól magam. Bosszant, hogy ennyire el van rontva a testünk. Nem kívánom tovább folytatni az életemet, csak nem egyszerű kilépni sem. Örülnék, ha egy gombnyomással le lehetne kapcsolni magamat. Elég volt itt.

2021. aug. 14. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
igen veled. Keress fel egy pszichológust minél előbb.
2021. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Veled van a gond, de nagyon.
2021. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Bizonyos szempontból pedig igazad van. Mindenki máshogy látja a világot, és nem feltétlenül mentális betegségre utal, pl. neves filozófusok között is voltak ilyen gondolkodásúak.


Persze a többség hajlandó bárkire ráhúzni a nem normális jelzőt, aki kicsit is kételkedik ebben a nagyon modern és oly tökéletes világban, amiben élünk. Ettől még nyilván nem nekik lesz igazuk.

2021. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tehetnél azért hogy jobb legyen a testedben. Sportoljál, tápláld megfelelően. Ha valami olyan bajod van, szedj rá gyógyszert. Máris jobb a közérzet.

Filozófiai értelemben, a Prédikátor könyvét ajánlom, az Ószövetségből. Egy igen depressziós és realista írás. Vagyis nem te egyedül érzel így, hogy értelmetlen a világ. Volt is vita rajta, hogy bekerüljön a zsidó kánonba, mert annyira komor. De mivel a végkicsengése az, hogy légy istenfélő, azért mégis bevették.

Érdemes volt mert tanulságos. De nem fest teljes képet Istenről! Mert úgy mutatja be mint aki egyáltalán nem avatkozik be, csak annyi lenne a "funkciója", hogy megítéli az embereket haláluk után, cselekedeteik szerint.

2021. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen jól látod az élet nehéz és egyben veled is baj van. Egyrészt az élet valóban nehéz, de az emberek ezekkel a kihívásokkal, amikkel te gürcölsz könnyen megküzdenek, mert sokkal erősebbek mentálisan. Genetikailag van egy neuraszténia nevű betegséged. Amik neked egy életfájdalom megcsinálni, az másoknak semmi. Ilyen vagy, ez gyógyíthatatlan. Szedj söréletsztőt


Az élet valóban nem igazán az emberi fizikumra van szabva, viszont az emberiség nem tud máshol élni, így küzdenünk kell érte. Ki ki milyen erővel van megáldva

2021. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy először a kérdésedre válaszoljak kérdező.


Veled van baj és csakis veled.


Te nem látod reálisan az életet, szerintem.


Az élet egy küzdelem, élet-halál harc. Alapból. Régen is az volt, most is, csak kevésbé, mert a keresztény kultúra/római jog civilizáltá tette az embereket. Felépítettünk egy civilizációt. Aminek több az előnye, mint a hátránya.


Most abban merül ki a küzdelem, hogy valamit elkéne érni az életben. Valami jót, hasznosat. Minden embernek kell lennie valami célnak az életében.


Ha nincs, akkor térnek le az útról, mint te is... meg én is... csak már kezdek visszatalálni.

2021. aug. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bíztatásként ezt a filmet ajánlanám, hogy nézd meg, hogy megértsd hogy az élet EGY NAGY AJÁNDÉK! https://www.youtube.com/watch?v=Er64t9RtLuQ
2021. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon jól látod a dolgokat.
2021. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok embert az ösztöne vezérel ezért szaporodik, ritkább az amikor tudatosan vállal gyereket. De gondolj bele mi lenne velünk ösztönök nélkül kihalna az emberiség. Az ember egy fejlődő faj, mindig is az volt, és ki tudja meddig marad még az. Sajnos hibásan vagyunk megalkotva emiatt elpusztítjuk a környezetünket. Lehet hogy amit te ideálisnak tartasz egyszer valóban létrejön de ettől még messze vagyunk. A helyedben nem a nehézségeken keseregnék, hanem megkeresném mi a legjobb nekem és aszerint élnék. Persze úgy hogy mást ás másokat ne bánts vele. Én is eszerint élek.
2021. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Veled is van gond meg ezzel a világgal. Hasonló érzésem van nekem is csak én nem akarok véget vetni az életemnek mert úgy vagyok vele hogy nem akarok meghalni amíg el nem érem a céljaimat. Nekem is vannak gondjaim a testemmel. Próbálok tenni ellene hogy elfogadjam magamat. Az élet tényleg rossz most már. De küzdj tovább kérlek, mert egy nap úgyis fogsz egy olyan embert találni aki mellett boldognak érzed majd magadat vagy találsz egy olyan hobbit és akkor megéri a sok szenvedés. Azért az érzésért megfogja érni.
2021. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!