Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a problémám? A...

Mi lehet a problémám? A pszichoterapeutának észre kell vennie a bántalmazó kapcsolat jeleit?

Figyelt kérdés

Érdekes a történetem. Tény, hogy önbizalmam sosem volt sok, de bekerültem egy mérgező kapcsolatba. Fizikai bántalmazás csak egyszer volt, akkor sem pofon, de érzelmi bántalmazás és szexuális kényszerítés sokszor. Nem tudták, a négy fal között mi megy, de a családom iszonyatosan utálta és a barátaim, ismerőseim is azt mondták, hogy nem hozzám való. Ekkor borderline tüneteket mutattam, amivel el is mentem terápiára, és volt, hogy panaszkodtam a páromról. Például: "Nem akarom elhagyni, de úgy érzem, hogy tárgyként kezel, és csak a szexre kellek, semmi másra." Ekkor azt mondta a terapeuta, hogy "Tudom, ez minket nőket elbizonytalanít, de ezek a pasik végső soron csak tőlünk akarják a szexet, nem más nőktől", szóval pozitív megvilágításba helyezte.


Már szerencsére nem látom magam a borderline leírásában, és amióta szakítottam, szárnyalok. Pedig nehezen léptem meg. Sokkal szebb, sikeresebb lettem, és az ismerőseim is jobban nyitnak felém, több szeretetet kapok. Úgy érzem, hogy ettől a szeretetforrástól zártam el magam évekig, amíg csak egy emberre koncentráltam, aki fekete lyukként szívta el az energiámat.


Ettől függetlenül szükségem lenne még mindig beszélgetésre egy szakemberrel, legalább havonta egyszer. Nekem nagyon szimpatikus volt az akkori terapeutám, szerettem, szívesen jártam hozzá, de most elbizonytalanodtam. Hiszen a családom azt mondja, hogy iszonyatosan ki voltak akadva rá, hogy nem szembesített azzal, hogy a problémáim 80%-át az exem, akkor még párom okozza.



2021. aug. 16. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"Fizikai bántalmazás csak egyszer volt, akkor sem pofon, de érzelmi bántalmazás és szexuális kényszerítés sokszor." Ezeket is elmesélted neki?
2021. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1. A fizikait nem biztos, hogy mondtam, de a többiről beszámoltam. Emlékszem, egyszer nagyon pipa voltam, mert szerettem volna egyedül lenni, beteg is voltam, és ő nem tartotta tiszteletben, elkezdett fogdosni, erőszakosodni. Ezt meséltem is a dokinak, és talán akkor mondta, hogy ez ilyen, minden nő átéli. :/ Pedig szerintem egyáltalán nem kellene, én sem kényszerítettem olyanra exemet, amit nem akart.
2021. aug. 16. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Háát, akkor ehhez az emberhez ne menj vissza, a családodnak igaza van. Viszont mindenképp keress mást.
2021. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3. Rendben, hallgatok rád.

Hiába kedves meg aranyos valaki, ha érdemben nem segít.

2021. aug. 17. 10:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
"Tudom, ez minket nőket elbizonytalanít, de ezek a pasik végső soron csak tőlünk akarják a szexet, nem más nőktől", szóval pozitív megvilágításba helyezte." Idiota. Hagyd ott. Ezen komolyan senki nem akadt fent? Ezt kell mondani eroszak utan? De jo no vagy, hogy teged eroszakolt, es nem mast, legy buszke magadra? Ugy rugnam az etikai bizottsag ele, a laba nem erne a foldet.
2021. aug. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5. Már ahhoz elég rég volt, de egyetértek veled.

Hiszen ma már tudom, hogy a nem az pontosan nemet jelent! Ha valaki csak azért megy bele valamibe, mert a párja unszolja, érzelmileg zsarolja esetleg ordít vele, az nem számít közös beleegyezésnek.


Tudom, hogy a pszichológiának van egy olyan célja is, hogy próbáljuk megérteni mások indíttatásait, de egy bántalmazóét én soha többé nem akarom megérteni...

2021. aug. 17. 13:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!