Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok..de gyógyulóf...

Anorexiás vagyok..de gyógyulófélben, viszont félek hogyha elkezdek normálisan enni hízni fogok. Hogyan tudnák úgy elkezdeni enni normálisan hogy ne hízzak 1/2 kg-tol többet?!

Figyelt kérdés

2021. aug. 17. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudsz. Magasságod, súlyod, hány kcal-t eszel? Jársz pszichológushoz?
2021. aug. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
155 cm,43 kg,700 max.900 kcal eszek egy nap. Igen,járok terápiára,csak most a dokim szabadságon van.
2021. aug. 17. 01:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha 1200 kcal ennék mindennap akor is híznák?
2021. aug. 17. 01:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem vagy gyógyulófélben.
2021. aug. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az 1200kcal jó kezdetnek, de azon is kellene emelni, hogy elérd a normális súlytartományt. Azért kell híznod, hogy egészséges legyél. Ha az 1400kcal-ig eljutsz, akkor már jó leszel, vagy több sem ártana, ha mozogsz mellé.
2021. aug. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 1800-1900 kalórián, és eddig egy dekát sem híztam.
2021. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
85%
Kezd el edzeni a plusz kalóriák mellé, akkor nem hízni fogsz hanem izmot építeni. Nem lesz ilyen "hízás érzés", csak azt fogod látni hogy szépül a tested és így arra is rájöhetsz, hogy nem a kilókat kell nézni hanem a tükröt.
2021. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
A magasságodhoz az ideális testtömeg 52 kg, addig lenne jó fölmenned. Az orvosoddal vagy pszichológusoddal kéne megbeszélned, hogy milyen tempóban próbáld elérni ezt a súlyt, hogy ne legyen jojózás a vége. Most se vagy életveszélyben ezzel a súllyal, de jó, hogy már innen sikerült visszafordítani a dolgot. Ha zsír helyett főleg izmot tudsz fölszedni megfelelő mozgással, az nagyon jó, de valamennyi zsír is kell, hogy egészséges legyél. A zsír nem "fölösleg", hanem a szervezet vésztartaléka, amire mindenképp szükség van, a például egy súlyosabb betegséget túl szeretnél élni. Akkor fölösleg, ha nagyon sok van belőle.
2021. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!