Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom, ha ilyen jó...

Mi lehet a bajom, ha ilyen jó életem van?

Figyelt kérdés

Saját, hitelmentes lakásban élünk a párommal.

Neki is és nekem is van munkám, ráadásul nem igazán kell figyelnünk a költségekre, mondhatom, hogy igen jól élünk anyagi szempontból is.

Egészségesek vagyunk, semmi komoly problémánk nincs.

Sokat szórakozunk. Stb. Stb.

Mégis nekem rengetegszer van rossz kedvem, ideges vagyok ilyesmi. Egyszerűen nem tudom hovatenni ezt. Azért is írtam le az életünk jellemzőit, hogy kb. semmi okom nem lenne, megis sokszor csak úgy hirtelen ramtor. Nagyon gyakran, heti 4-5 nap is rámegy erre. Mi lehet a bajom?

Rossz kedv, feszültség és idegesség érzet, veszekszem a párommal olyankor, nem akarok semmit csinalni, csak feküdni.


2021. aug. 18. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
A mentális betegségek nem csak a szegényeken, rossz sorsúakon jönnek ki. Keress fel egy szakembert!
2021. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Depressziós vagy szerintem de arra neked kell rájönni, hogy mitől. Vagy kérd egy szakember segítségét ezügyben.
2021. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Mifelénk azt mondanák, hogy "ennek is agyára ment a jólét". Egyszerűen csak valami hiányzik az életedből, keresd meg, mi az.
2021. aug. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy a múltad, vagy nem ez az élet való neked...egy normát követsz, sablont, de lehet téged más tenne boldoggá.
2021. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

Ez nem depresszió, mert "Sokat szórakozunk. Stb. Stb.".

"Rossz kedv, feszültség és idegesség érzet" Ez tipikusan nem a depresszió.

"veszekszem a párommal olyankor" Ez belső feszültséget mutat vagy a pároddal van bajod (csak gyáva vagy beismerni magadnak).

"nem akarok semmit csinalni, csak feküdni." Mert idegileg kimerülsz.

Valami hiányzik neked: másik karrier; előrelépés a jelenlegiben; egy hobbi, amit nem csinálhatsz térdsérülés miatt; gyerek vagy ilyesmi(k).

Ezt úgy tudod kideríteni, hogy lenyugszol (lefekszel, nem csinálsz semmit, és nem gondolsz semmire, és azt figyeled, hogy mi bukkan fel a gondolataidban, és mit érzel azzal kapcsolatban, és ezen kezdesz el gondolkozni). Vagy ugyanezt teszed meg terapautánál, aki nem hagy téged terelni, míg saját magadat hathatósan engeded félrebeszélni. Én is ezt csináltam/om.

2021. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Egyszerűen unatkozol, az se jó ha minden megvan és nincs semmi cél.

Sőt az a legjobb ha valamiért küzdeni kell és akkor nincs depresszió.

2021. aug. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Nem teljesen húzható rá az emberre ez a kísérlet [link] de van alapja. A túl nagy jólét (pontosabban a viszonylagos tétlenség) miatti unalom miatt az ember vagy unalomba vagy nemritkán ön- és közveszélyes kalandokba bonyolódik (chicken race stb.).

Azt már többen igazolták, hogy az emberi psziché alapvetően küzdelemre és munkára van beállítva, ha nincsenek kihívások, az tényleg depresszióhoz vezet. Le kell kötni az energiákat. Nem hiába mondta Pangloss mester, hogy kell mindenkinek egy kert, amiben munkálkodhat, csak akkor ezt még nem tudták pszichiátriával alátámasztani.

2021. aug. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!