Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok,látom hogy...

Anorexiás vagyok,látom hogy vékony vagyok(nem annyira) de mégis akarok még fogyni. Akor anorexiás vagyok vagy sem?

Figyelt kérdés

2021. aug. 19. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Én mikor anorexiás voltam ,mindig kövérnek láttam magam ,pedig már a bordáim is látszódtak ,de mégis kövérnek láttam magam.
2021. aug. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem sportolj és meglátod hogy lesz.
2021. aug. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy en nem mindig látom magam kövérnek. De legtöbbször igen,pedig 43 kg vagyok
2021. aug. 19. 08:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 43 kg vagyok (162 cm) és 70%-ban kövérnek látom magam, néha átlagosnak.

De 9-10 kg hízás után azért eléggé elfajult a testkép zavarom.

2021. aug. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Milyen magas vagy? A 43 kg kevés. Olyan 155 centi magasságig még éppen határeset.

De az anorexia nem csupán túlzott soványság, hanem pszichés. Szerintem ez már az.

2021. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sok anorexiás tünetem van de azt nem értem hogy nagyon kívánok néha kajákat,szenvedek konkrétan annyira ennék,de félek nagyon,és inkább nem eszek pedig lenne étvágyam de a félelem nagyobb,800 kcal szoktam enni egy nap,de van olyan hogy alig várom egyek,de a 800 kcal mégse tudom meghaladni mert félek.
2021. aug. 19. 08:47
 7/11 A kérdező kommentje:
158 magas vagyok amúgy
2021. aug. 19. 08:48
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Anorexiás lehetsz nagy valószínűséggel, de azt fontos hozzá tenni, hogy nem kötelező hogy legyen testképzavarod ahhoz hogy anorexiás legyél. Tehát hiába látod a problébát és hiába szeretnél enni, mégis a betegség kényszerít, hogy olyat tegyél amire semmi szükség és egészségtelen. És ez anorexia.
2021. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul anorexiásoknál, hogy nem mindig látják magukat kövérnek. Még olyan is lehet, hogy időnként látják, hogy vékonyak, aztán megint nem. Vagy bizonyos testrészeiket látják csak kövérnek.

Szintén előfordul, hogy nagyon kívánnal valamilyen ételt. Hiszen egy normális ember számára természetes, hogy eszik, talán sokszor unja is. Egy anorexiásnak, aki folyton csak visszafogja magát, néha kívánatosabb lehet egy étel, épp azért, mert "tiltott", mert annyira keveset enged meg magának belőle.

2021. aug. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 van olyan nap mikor amit megkivánok meg is eszem de utána rosszul vagyok,bűntudat..és nem is nagyon eszek semmit utána.
2021. aug. 19. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!