Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire egyedül?...

Miért vagyok ennyire egyedül? Azt érzem, teljesen szétesett minden körülöttem.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, most leszek végzős a gimiben. Kívülről úgy tűnik, minden jól megy az életemben :kitűnő tanuló vagyok, mindig jól sikerülnek a versenyek, nyelvvizsgák, sportban is sikeres vagyok. Viszont mentálisan rosszul érzem magam :

Egyszerűen senki nem akar szóba állni velem. Sem osztalytarsak, ismerősök, még a testvérem is elzarkozik előlem. Szerelmes vagyok évek óta ugyanabba a fiúba, reménytelenül, ő is teljesen figyelmen kívül hagy engem. Suliban is csak a házikkal, tananyaggal kapcsolatban beszéltek velem a társaim, azon kívül egyáltalán nincsenek is barátaim. Egész nyáron csak itthon ültem a 4 fal között meg eljártam edzésre, de ott csak ketten vagyunk az edzőmmel. Semmi interakció senkivel, én meg nem merek már másokkal találkozót kezdeményezni, úgyse érdekel senkit, mi van velem. Messengeren is csak anyukámmal beszélek, ha valami fontos dolog miatt írni kell neki. Ezek miatt totál visszafejlődnek a szociális készségeim, már nem is tudok normálisan beszélni az emberekkel. Teljesen el vagyok keseredve, így elmegy a kedvem a tanulástól is, nem tudom, mi lesz velem a jövőben. Teljesen a kukába mennek a legjobb éveim.


Mihez kezdjek?



2021. aug. 20. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Keress valami társas hobbit, aztán alakul majd. Vagy keress egy magadhoz hasonló elhanyagoltat, és próbálj meg Te seíteni neki.

Milyen sport, amit űzöl, ha szabad kérdezni? Nem tudnál valami csapatsportra váltani?

2021. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
(segíteni, bocs)
2021. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 úszom, de nem csapatban, hanem saját edzővel. Azért van így, mert a városunkban és a környéken nincs ilyesmi nagyobb egyesület. Az uszodát is főleg idősek használják.
2021. aug. 20. 20:04
 4/10 anonim ***** válasza:
És nem tudnál pl. valami csapatban űzött labdajátékra váltani?
2021. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Néha kb. lehetetlen rájönni, hogy miért közösítenek ki valakit, de a tesód igazán tartozik annyival, hogy elmondja, ha baja van veled.

(Feltéve, hogy nem ütötted agyon a kedvenc cicáját, hehe.)

2021. aug. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megteheted, nyáron akár egyedül is utazhatnál már. Mi a helyzet a szüleiddel? Elváltak?
2021. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam és utána vettem egy gamer laptopot és 2 évet végigjátszottam a 4 fal közöt, úgy hogy ezzel keltem és feküdtem le. Teljesen ellustúltam! Útána rájöttem hogy ezek az érzések mind a saját terület hiányából adódnak. Engem már az is zavar hogy ha valaki megy a folyosón vagy beszél vagy nyitogassa az ajtót vagy épp rossz időben fürdött vagy volt wc-n, és emiatt teljesen stresszes volt az életem. A saját terület teljes megoldást jelentett és teljesen stresszmentes lett az életem. 24F
2021. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is így voltam, sok évem elment a 4 fal között, mert senki nem volt rám kíváncsi, mindig én voltam az 5. kerék. 25 éves koromban változott ez még, amikor nagyobb városba költöztem a munka miatt, ott még szerették a kollégák, lett egy kedvenc kávézóm, ott is ismerkedtek. Én nem tudtam kitörni diákként, az unalmas napokat a könyvtárban töltöttem, hogy legalább a történetek elrepítsenek a sivár valóságból... de, mint látod, van remény. Van, akinek a 30 az új 20.
2021. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Találj valami nagyobb célt ami kifizetődőbb! Azon a területen ahol vagy nem érdekel semmi és nem is köt oda semmi. Válts területet!
2021. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha attól félsz hogy elvesztegeted a "legjobb éveidet" akkor ne hagyd magad és járj el egyedül, tudom szarul hangzik elsőre de igazából nem is olyan rossz. Én ezt nem azért kezdtem el mert nem voltak barátaim, hanem azért mert ha ők nem értek rá akár egy nap egyedüllét is lehangolt. Tanuld meg élvezni saját magad társaságát, de ez nem azt jelenti, hogy ne nyiss mások felé. Plusz egy év és valószínüleg egyetemre mész, új emberek, új lehetőségek. Ha nem abban a városban laksz ahol az egyetemed lesz, én vagy egy társas albérletet, vagy kolit nagyon megfontolnék.

Az pedig hogy a legjobb éveid a középiskolás évek az ijesztegetés, bármelyik életszakaszban megtalálhatod az örömöt.

2021. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!