Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sosem hallgat meg senki és mindig elfojtom magamban a problémáim. Ha valaki nekem mondja el hogy épp mi a baja, akkor én mindig meghallgatom, és próbálok tanácsokat adni, de ha rólam van szó akkor csak simán írnak rá egy emojit.

Egész nap a szobámban vagyok. Ha kimegyek a szobámból, akkor egyből valami miatt le vagyok baszva vagy piszkalnak. Ezek miatt ideges leszek, meg teljesen elmegy az eletkedvem, de nekik ez csak "vicc".

Meg ami még bánt az az, hogy van irl egy barátnőm, de ő csak suliban meg suli után szokott velem lenni. Ha nyáron írok neki akkor látszik az írásán, hogy egyáltalán nem érdeklem őt. Interneten van pár barátom, velük is el lehet beszélgetni, de komolyabb dolgokról nem nagyon.

Meg még annyi, hogy önbizalomhiányos is vagyok, meg szorongok. Az arcomat napközben smink nélkül nagyon ritkán tudom csak elviselni. Mindig be vannak duzzadva a szemeim, meg karikasak is. A fogaim sem szépek, de anyám nem visz el fogorvoshoz. Fuleim kicsit elallnak, azt is utalom. A testemen is vannak olyan dolgok amiket nem szeretek, de azokon nem nagyon tudnék változtatni.

Egész nap stresszelek, átlagosan 4-5-6 órát szoktam aludni egy nap. Van hogy 4kor alszok el és 11kor kelek, meg olyan is, hogy 0:30 meg hogy 5:30kor kelek. Volt már hogy suli időben összesen 3 orat aludtam és tok jól elvoltam egész nap.

Szóval valami tanácsot szeretnék kérni, vagy valami nyugtató üzenetek is örülnék most.:)


2021. aug. 20. 23:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Itt eléggé sok probléma van, amit felsoroltál, de így hirtelen annyit tudok mondani, hogy akik lesz@rják, h veled mi van azoknak ne segits csak kihasznalnak es erzelmi szemetesladanak hasznalnak. A stresszeles ellen jo lenne valami sport vagy rajzolas igazabol barmi, ami kicsit kikapcsol. Az meg, hogy bajod van a tested egyik reszevel az olyan tudod, hogy igazabol senki nem tokeletes hidd el. Instan meg a kozossegi mediaban fulk kamu kepek vannak szoval en biztos vagyok benne, h semmi baj nincs veled :)
2021. aug. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt meg kihagytam, hogy semmihez nincs motivációm. Közepes tanuló vagyok, de az osztalytarsaim mind 4-5os tanulók. Nem érdekel nagyon egyik tantárgy sem. Ha neki akarok állni tanulni, egyszerűen nem tudok egybol. Mindig úgy érzem hogyha neki állnék sem írnék jó jegyet. Pl egyszer 2 órát tanultam egy dolgozatra és 2es lett, mert csak bemagoltam az egészet. Ha órán akármennyire figyelek, akkor sem értem meg. Ha apám elmagyarazza otthon, úgy már megértem.
2021. aug. 21. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!