Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosoknál miért ezek...

Az öngyilkosoknál miért ezek a módszerek alakultak ki?

Figyelt kérdés

Vonatgázolás, hídról leugrás, érfelvágás.


Miért van az, hogy az egész világon ezek a top módszerek az öngyilkosoknál? Honnan jön ez? Pszichológiai megközelítésből érdekelne a kérdésre a válasz elsősorban.


Ami különösen érdekes szerintem, hogy Japánban a vonatgázolás kivételesen népszerű módszer a többi országhoz képest, ami az animékbe is beivódott és az érfelvágás ott gyakorlatilag nem létezik. Ennek arrafelé kulturából eredő oka van vagy valami vallási eredetű dolog ez?



2021. aug. 21. 16:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Miért te hogyan csinálnád?Szíven szúrnád magad?
2021. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
#1 Fogalmam sincs, én nem agyalok ilyeneken. :) De ha belegondolunk, akkor ugorhatnának metro elé, villamos elé (ha csak a kötött pályás járműveket nézzük), mégis a vonat a népszerű módszer. Valami magyarázat biztosan van rá, hogy miért.
2021. aug. 21. 17:00
 3/34 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy csinálnám, hogy ezzel ne zavarjam mások nyugalmát. Önzőn hangzik tudom, de pár éve leugrott a 10 emeletes ház tetejéről egy srác és pont az ablakunk alatt landolt. Kissé megviselt minket a hang, a látvány meg maga az egész helyzet. Valahogy mindig úgy intézik ezek az öngyilkosok hogy lehetőleg mások is lássák.
2021. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
A villamos le tud lassitani annyira, hogy ne oljon meg csak mondjuk eleted vegeig toloszekbe kerulj. En ezert nem azt valasztanam. Metro meg relativ keves varosban van.
2021. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
Ha kell én a vonatgázolást választanám. Persze pisztolyt ha lenne, mert gyorsan meglenne, most pl. ott vagyok ahol még 6-7 évesen gondoltam arra, hogy vonat elé kellene lépnem, igen sajna régóta küzdök ezzel, csak az a baj, hogy nem tudom mennyire dolgozná fel ezt a masiniszta. Pisztolyos sztori jobb lenne..
2021. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Ebben van igazság, de szerintem az illetőben ilyenkor nem tudatosul, hogy azt mások látni fogják. Amikor vonat elé ugrik, akkor csak egy közeledő járművet lát maga előtt, hogy azt vezeti-e valaki, az már nem jut el a tudatáig. De lehet, hogy rosszul gondolom... Az érfelvágás viszont tipikusan olyan, hogy befekszik egy kádba és maximum a rokonság talál rá vagy a tűzoltók, ha a szomszédok realizálják, hogy valami nem okés. Az pont nem annyira publikus módja az öngyilkosságnak, viszont nem is népszerű, gondolom a fájdalom miatt.
2021. aug. 21. 17:08
 7/34 A kérdező kommentje:
Ez a #3-asra volt válasz, csak közben beesett még néhány.
2021. aug. 21. 17:08
 8/34 anonim ***** válasza:
60%
Én férfiasan csinálnám mint Hitler.Ciàn kapszula a szàjba golyó a halàntékba.
2021. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

Egyesült Államokban hozzálehet jutni fegyverhez, így én is azzal gondoskodnék magamról. Japánban úgy tudom gyors vonatok is vannak, tehát garancia arra hogy elsőre sikerüljön amit szeretne.


Begyógyszerezve, ittasan szokták magukat szét vagdosni mert annyi tudata van hogy megcsinálja, viszont szerintem csak annyit érez hogy nagyon elálmosodik mivel az oxigén szállítás lecsökken és elégtelen vérkeringés miatt leáll a szervezet, ezt orvos tudná részletesen leírni.


Tehát mindenki abból merít, amiből tud.

2021. aug. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%
Azért ez nem egy nagy talány. A vonat elég gyors, és sok a védelem nélküli szabad páya. A metrohoz nehéz hozzáférni, és nem túl gyors. A villamos kifejezetten lassú. A metró, villamos akár még meg is tud állni, a vonat biztosan nem.
2021. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!