Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális ha egy...

Mennyire normális ha egy pszichológus sem lát át és amikor jártam hozzá is vágtam magam?

Figyelt kérdés
Én nem hazudtam neki.elmondtam mindent amit kérdezett,de erre nem kérdezett.Sőtt gyógyszereztem is magam.Eléggé sokan említették hogy lehetek bipoláris,és személyiség zavaros(akik ismernek és közelebb álnak hozzám)de ebből semmi nem látszik,jól rejtegetem ha valami fáj és mindent amit érzek

2021. aug. 22. 02:45
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Minek jársz hozzá, ha nem mondod el a problémád? Ő sem gondolatolvasó!
2021. aug. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ha jársz pszichológushoz, próbálj meg őszintén megnyilvánulni neki, hiszen csak így lesz eredményes a terápia. Elhiszem, hogy nem könnyű, de próbálj meg úgy hozzáállni, hogy rajtad kívül nagyon sokan vannak még, akik hasonló problémában szenvednek. Ha megnyílsz előtte, elfogadod a tanácsait és közremükődő leszel, akkor hidd el, hogy javuló tendenciát fog mutatni az állapotod, csak ezt neked is akarnod kell. Ez a legfontosabb! Ne várj napok alatt csodát, de biztosra állíthatom, hogy néhány hónap után magadon is meglepődsz majd, mennyire pozitívabban látod a világod. Mindent bele, sok sikert kívánok neked. :)
2021. aug. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Mégis hogy várod el, hogy hatékony legyen a terápia, ha nem mondasz el neki mindent? Itt nem a pszichológussal van baj... Te hallgatsz el előle dolgokat. Kölcsönös bizalom és őszinteség nélkül a terápia semmit sem ér.
2021. aug. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem teázgatni mész a pszichológushoz hanem hogy megoldódjanak a problémáid, de ha még a problémáidat sem mondod el neki akkor mit vársz? Meg kerlek ne gyógyszerezd saját magad, hidd el ha elmondod a pszichológusnak a problémáidat akkor valoszínűleg kapsz gyógyszert, sőt az még segíteni is fog.

És tudom ez nagyon bunkón hangzik, de az nem egy különleges képesség hogy rejtegetni tudod az érzéseidet, erre az emberek többsége képes, de a pszichológushoz pont azért jársz hogy ezekeből az elnyomott érzésekből kibogozzátok, hogy mi áll a háttérben és szépen lassan megoldjátok.

2021. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!