Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogamzasgatlo mellekhatasa...

Fogamzasgatlo mellekhatasa vagy valami mas problema van velem? *Bovebben lent*

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennek kivancsi, hogy ha valakinek ismeros a problemam, esetleg ki tudna-e segiteni. Kicsivel tobb mint egy eve szedek fogamzasgatlot, ezt szerintem erdemes megemlitenem, mert elotte nem ereztem magam ennyire rosszul. Foleg az a problemam, hogy sokszor hosszu hetekig nem erzek egyaltalan semmit. Ez altalaban a paromra vetul ki, akivel majdnem egy eve egyutt vagyunk, es nagyon sok idot toltunk egyutt (ilyen meg egyik kapcsolatomban sem volt). Eloszor attol tartottam, hogy meguntam vagy hogy mar nem szeretem (ettol meg mindig rettegek egyebkent, nem tudom nelkule elkepzelni az eletem), viszont kezdek a tablettara gyanakodni valamint azt hiszem nemi elozo kapcsolati es gyerekkori trauma is belejatszhat a dologba. Viszont igyis attol tartok, hogy a mentalis allapotom egyre rosszabb lesz, es emiatt elveszitem a paromat. Szerintetek mi lehet a baj? Nagyon jo a kapcsolatunk, es szerintem o az igazi szamomra. A kovetkezoket tartom lehetsegesnek: 1. Kicsit tul sok idot toltunk egyutt es nemi maganyra lenne szuksegem, ez vetitodik le ilyen felreerthetoen, 2. A tabletta amit szedek felboritotta a hormonhaztartasomat es emiatt megyek keresztul hullamvolgyeken 3. Valami mentalis problema allhat a hatterben. Minden kommentnek orulok (ameddig azok normalisak), mert szetetnem kideriteni, hogy mas is erzett-e mar igy. Elore is koszonom!



2021. aug. 22. 15:56
 1/2 anonim válasza:
100%
Én pár hónapig szedtem fogamzásgátlót. Az addig életvidám, kedves csajból egy depressziós fúria lettem, akinek ráadásul a szexhez sem volt soha semmi kedve. Amikor elhagytam a gyógyszert helyreállt minden. Mert az oké hogy fogamzásgátló, de ne azért legyen már mert a depi miatt még szexelni sincs kedvem. :)))
2021. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

12 évig szedtem, 5 vagy 6 féle különböző készítményt, változó összetételűeket, többnyire olyat, amit az orvos hasraütésre választott ki (triregol, yasminelle, Lindynette 75/20 + még legalább 2 fajta, amikre nem emlékszem, olyan régen voltak). Még egy szimpla labort sem kertek soha, bár ez 2008 körül még nem is volt divat. 😃


Amiket felsoroltál, nagy részét én is tapasztaltam, de a legdurvább tünet a havi 1-2 alkalmas brutális erejű migrenes fejfájás, és a béka segge alá csökkenő szexuális vágy volt. Ezek nagyon általános panaszok, es nagyon sok nőnél jelentkeznek, csak sokan nem beszélnek róla vagy észre sem veszik, nem annyira tudatosul.


Érdekes, hogy mióta (épp 1 éve) nem szedem, a fenti tünetek elmúltak. Ja, és terhes sem lettem szerencsére, bár ez ellen teszünk is.

Hiába szedtem különféle készítményeket, ha azt mondjak, próbálgasd, és semmi sem válik be, hat így jártam… 12 év után bebizonyosodott, hogy öröklött veralvadasi zavarom van, és ezt egyik “kedves” nőgyógyász sem tartotta fontosnak preventive kivizsgáltatni az elmúlt 12 év alatt, pedig párszor ki kellett volna buknia a dolognak, és már megfordultam párnál, ezert hatalmas mákom van, hogy trombozisom nem lett.

N 32

2021. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!