Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy évek után is...

Létezik, hogy évek után is stalkerkedik egy borderline-os ismerősöm?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt osszekoltoztunk egy rövidebb időre (kenyszerbol).ellenkező neműek vagyunk, de csak barátok voltunk. Feltűnő hangulatingadozasai viták stb. De amikor én elkezdtem randizni valakivel, akkor nagyon durván kezdett el beszélni rólam a hátam mögött...még egy évig hallottam vissza magamról hogy egy utolsó szar vagyok stb (holott nem tettem semmit ellene). Viszont később elkezdett az én munkahelyemen dolgozni... és van egy kamu instaja amiről nem rég bekovetett. A social médián a mai napig nézeget. Van okom aggódni?

2021. aug. 24. 23:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Egyrészt ez nem tipikus borderline viselkedés, másrészt egy kívülálló ennyi információ alapján nem tudja megítélni, hogy van-e okod aggódni. Egyáltalán, honnan tudod, hogy borderline?
2021. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy létezik-e? Nyilván amíg ő és te is életben vagytok, addig ez fizikailag lehetséges, tehát létezik.
2021. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem tipikus? Az egyik pillanatban istenitett, aztán gyűlölt.. tudom, mert elmeselte.azt is hogy kapcsolatfuggo és depressziós. Sajnos nem volt szép gyerekkora
2021. aug. 24. 23:22
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem, legalábbis pusztán abból, amit leírtál, még nem egyértelmű, hogy borderline-os. Egyébként ha a tevékenysége kimerül abban, hogy maszturbál az instádra, akkor nem kell aggódnod.
2021. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy maszturbál... a kérdésem arra vonatkozik, elkezdhet-e durvábban zaklatni? El fog valaha felejteni?
2021. aug. 25. 10:27
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Értem az aggodalmad, de igazából az még nem minősül zaklatásnak, hogy ugyanannál a cégnél dolgoztok, bekövetett téged az instán, és nézegeti a nyilvános facebook-posztjaid. Ezek nem tiltott dolgok. Ha fenyegetően viselkedne, ha az akaratod ellenére fel akarná venni veled a kapcsolatot (személyesen vagy telefonon/elektronikus formában), ha beavatkozna az életedbe, az már zaklatás volna. Melyikőtök a férfi/nő?
2021. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
(Az 5. hozzászólásban feltett kérdéseidre szerintem ne itt keresd a választ.)
2021. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ő a férfi.
2021. aug. 25. 11:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az ismerősöd szociopata, de nem biztos, hogy tényleg van okod tartani tőle. A korábbi mocskolódást leszámítva elkövetett bárkivel szemben törvénysértést? Adta bármi jelét haragnak, rossz szándéknak? Tett valamit azon túl, hogy esetleg kommentel, like-ol téged közösségi oldalakon? Volt tényleges határsértés a részéről? Nyilvános profilok nézegetése még nem az.
2021. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Talán nem kellett volna így bánni vele és akkor most nem kellene tőle parázni...
2021. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!