Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Benzodiazepin elvonás után...

Benzodiazepin elvonás után rendbe jöttetek? Mennyi ideig tartott és meddig tartott az elvonás?

Figyelt kérdés
Igyekszem minél jobban kikeveredni a helyzetből. Nem akarok gyógyszert szedni, mert nincsen rá szükségem, és ostoba voltam, amikor elkezdtem szedni. 1,5mg. Rivotril-ról szeretnék lejönni és kíváncsi vagyok mások tapasztalataira. Hirtelen megvontam magamtól, azóta rosszul vagyok, hiába tettek rá 1,5mg-ra már pár hónapja. Hallottam, hogy helyrehozhatatlan károkat tud okozni és őszintén, félek, hogy sosem fogok rendbe jönni, hiába hagyom el. Szinte teljesen rendben voltam azelőtt, hogy szedtem volna akármilyen gyógyszert, ezért is döntöttem úgy, hogy abbahagyom, viszont ha rájuk szoktam, akkor lehet, hogy életem végéig szednem kéne őket, hogy rendben legyen minden, de ezt mindenképpen elszeretném kerülni.

2021. aug. 26. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

a rivotriltól nem lehetetlen, de nagyon nehéz lejönni.

még ilyen kis adagnál is.

leginkább addiktológu tudna ebben segíteni, az sem ritka ennél a gyógyszernél, hogy csak nagyon minimálisan csökkentik.

gondolom szorongásra kaptad, esetleg lehet mással is helyettesíteni a kiesett mennyiséget, amiről jóval könnyebb leszokni.

egyébként a teljesen rendben voltálra elméletileg nem kéne rivotrilt írni.

sok sikert

2021. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lejönni le lehet, csak a tüneteket szeretném minimalizálni. Rengeteget olvastam arról, hogy másoknak évekig tünetei voltak, többnyire azoknak, akik hosszú ideig szedték, hamar jöttek le róla, és idősebbek.

Szorongásom kívül pszichés gondot nem okozott, viszont vannak komolyabb testi tünetei az én esetemben. Szeretném, hogy ezek hamar elmúljanak.

Gondoltam valaki tud valami okosságot, és kíváncsi vagyok mások tapasztalataira is.

2021. aug. 26. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Lassan csökkentve kell abbahagyni. 3 naponta 0.125 mg-al csökkentsd. Az elvonást így sem lehet megúszni. Addiktológiára kéne menni, mert ott kapsz pl Trittico antidepit, ami segít aludni. Egyébként ha az alap probléma nem szűnik meg, amire elkezdted szedni, akkor 99 százalék hogy visszaszoksz, még ha sikerül is lejönni. Sajnos ezt tapasztalatból mondom.
2021. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, az elvonás úgy kb másfél hétig tartott.Kénytelen voltam addíg minden este piálni, hogy elviseljem.
2021. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Frontin (alprazolam) "helyett" Kventiaxot (kvetiapin) kaptam, de még azzal együtt is hónapokig szotongtam. Aludni tudtam, de lelkileg nem voltam jól, még a munkahelyemen is felmondtam :/
2021. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös azt én is kaptam addiktológián Trittico mellé, de nekem abszolút nem jött be.
2021. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az elvonás közben tapasztalt tüneteitek elmúlottak? Mennyi ideig tartottak az utolsó tabletta bevétele után az elvonási tüneteitek?
2021. aug. 26. 18:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvonási tünetekre alkoholt ittál? Nem voltak utána gondjaid?

Egy ismerősöm is így tett, de ő kórházba került, elég furcsa tünetei lettek, és sokáig komoly gyógyszereket kellett szednie emiatt.

2021. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem iszom alkoholt egy éve. Milyen tünetei voltak? Egyébként van, aki azt írta, hogy segített neki. Elvileg ugyanazon a receptoron hat a kettő.
2021. aug. 28. 12:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es válaszólótól kérdeztem az alkohollal kapcsolatosan, mert ő írta, h alkohollal tompította az elvonási tüneteket.


Egyébként pont azért nem szabad alkoholt fogyasztani, mivel ugyanazokra a receptorokra hat.

De mivel minden eset más ezért nem kizárt, h van akinek nem ront az állapotán.

Van aki 4 mg rivotrilt tett le null megvonási nünetek nélkül. Hihetetlen volt.

2021. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!