Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy keressek pszichologust?...

Hogy keressek pszichologust? Mi alapjan kell valasztani?

Figyelt kérdés

Adott a baj, hogy mar nem birok el magammal egyedul. Eleg sok problemam van. 3. Ongyilkossagi kiserlet, majdnem szívrohamot kapott anyukám mikor megtalaltak. Másnak nem szeretnek fajdalmat okozni, csak magamnak. Vannakeg hajlamaim darabolas, o

önverés eleg durva kek foltokkal. Önbizalom problemak, uresseg erzet, csak ugy bogni es nem tudom kontrollálni. Újabb bajom h elkezdtem remegni. Az egesz onnan indul ki hogy gyulolom magam, es az elso tukorbe nezestol kezdve tonkremegy a napom. A kulsom miatt nem tudok emberekkel konunnikalni, probalok rejtozkodni mindig. Szexuális elet egyenlő a nullaval. Volt mar barátom 2 honapig, de szetszekaltam h ne erjen hozzam undorító vagyok. Minek van velem? Csunya vagyok, stb. Emellett sajnos evesi zavaraim is vannak. Eléggé elfuseralt vagyok. Valaki olyat keresek, aki eleg sok mindenben tudna segíteni.


2021. aug. 30. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez mar nem pszichologus, hanem pszichiáter vagy pszichoterapeuta. El kell menni egy párhoz te tudod kire tudsz ráhangolodni akar mar a neme is meghatarozo ebben. Kapsz majd valami gyógyszert es elkezditek megoldani a problémákat.
2021. aug. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt nem elég a "sima" pszichológus.

Pszichiáterre mindenképp szükséged van. Kereshetsz olyan szakorvost, akinek pszichoterapeuta képzettsége is van, vagy a pszichiáter mellett egy klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához is fordulhatsz.

(Magyarországon pszichoterapeuta kizárólag csak az a szakorvos vagy klinikai szakpszichológus lehet, aki sikeresen letette a Pszichoterapeuta Szakvizsgát.)

2021. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

klinikai szakpszichológus.

ő el tudja dönteni a problémáid alapján, hogy tud-e segíteni vagy pszichiáterhez kell menned

2021. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy azt mondom, valószínüleg nem is nagyon lesz választékod, kevés pszichológus vállal ilyen eseteket, legalábbis én azt tapasztaltam, nekem 4 kísérletem volt, de szerintem 3-nál se könyebb találni. :"D
2021. szept. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!