Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az idősebbek miért sírnak, ha...

Az idősebbek miért sírnak, ha folyadékot kell inniuk?

Figyelt kérdés

A környezetemben több családban láttam, halottam.

A vége általában az, hogy mama/papa beül az autóba, majd infúziót kap a kórházban. Előtte órákon keresztül (már nem, mert ha észreveszik a kiszáradás első jeleit, nincs kérés-kérlelés!) megy a vita a folyadékbevitelről (közben kiüvegesednek a szemek) majd az előkerülő agresszív nézés, anyázás után sok választás nem marad.


Ez gondolom valahol a demencia, makacsság, figyelemfelkeltés, Önsajnáltatás illetve régen ebéd előtt sokan azért nem ittak, hogy több hely maradjon a főtt ételnek. Ezek a dolgok sok tíz év után összekeverednek, és van belőle ez a sírás?


Több millió évnyi evolúciós fejlődés eredménye a mostani értelembe vett homo sapiens, ami remélem eljut arra a fejlettségi szintre, ahol nem kell könyörögni azért, hogy a felmenők ne ilyen alapvető dolgokba haljanak bele.

Ott a természetes szelekció is, ami elbizonytalanít. Ha nem a családi oldalát nézem (szeretet, megbecsülés, etc.) akkor lehet, hogy ezt el kellene fogadni? Etikátlannak tartom valahol, de érdemben segíteni az öregségen nem lehet.


Láttam totálisan leépülni a nagyszüleimet, apámat több idősebb ismerősömet. Nem kell megpróbálni a lelkemre hatni, és arra ösztönözni, hogy legyek megértőbb. Mert az vagyok, csak már nem sajnálom meg az ilyen magatehetetlen embereket. Lehet pityeregni az ágyuk mellett, vagy a sírjuk tövében.. de az élet megy tovább, ez az élet rendje.


2021. aug. 30. 05:26
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
nem nagyon értem a kérdést. arról akarsz beszélni, hogy az öregeket hagyni kéne meghalni? valóban ez az élet rendje. mint ahogy az is teljesen ösztönös, hogy gondoskodsz arról, aki nem tud magáról. ha nem iszik magától, akkor te itatod.
2021. aug. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Össze akarsz zavarni. Nem értem, miért ezt emeled ki elsősorban.


Azt írtam, hogy nem lehet, hogy a nem ivás az a természetes szelekció egyik formája?

Be lehet állítani Engem egy szívtelen, az időseket nem tisztelő embernek, de nem érint meg a dolog. Kaptam én ettől 10x különb jelzőket, és mégsem változtam meg.


A kérdésem továbbra is az, hogy miért sírnak a fent idősek, ha inni kell?

2021. aug. 30. 05:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit lehetne irni? Normalis ember nyilvanvaloan mindent megtesz a szeretteert, a vegsokig kuzd, nem hagyja ehen/szomjan halni. Az oregsegen segiteni nem lehet, de kinhalalhoz se asszisztalok, mar meg ne haragudj.

Nem figyelemfelkeltes, nem direkt csinaljak.

2021. aug. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem, a nem ivás nem természetes szelekció, és nem jellemző hogy kórházig jutnak. Van aki egyszerűen nem érzi hogy inni kéne, nem szomjas. Még jó hogy a többség nem akkora seggfej hogy emiatt halálra ítélné az időseket.


"Ez gondolom valahol a demencia, makacsság, figyelemfelkeltés, Önsajnáltatás" Szarul gondolod.

2021. aug. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Katona Dius ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen csak nem kívánják és ha nem kívánják nem is isznak. Anyám, akit nem mondanék idősnek az 52 évével szintén ilyen. Reggel elmegy dolgozni, délután haza jön, visz magával egy fél lityis vizet, van hogy hozzá sem nyúl, vagy alig hiányzik belőle. Ezer és egyszer elmondtam neki, hogy ha ennyire nem iszik semmit, annak milyen következményei lesznek. Az évek alatt meguntam. Ha nem akar inni, nem iszik.

Kérdező, ebből a szempontból én is kegyetlennek lettem bélyegezve nem egyszer, mikor már a sokadik szép szavas figyelem felhívás után meguntam és csúnyábban érzékeltettem, mi lesz ha napi 2 korty vizet iszik csak.

2021. aug. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha még mellette sok lédús gyümölcsöt enne, vagy levest akkor megérteném. De ez így érthetetlen számomra.

Azt mondta a doki, hogy huzamosabb ilyen mennyiségű folyadékbevitelnél a szervezet megszokja, rááll de ennek hosszú távon súlyos következményei lesznek.


#3-as #4-es


Nagyon sokan ezért csinálják, ki kellene nyitni a szemeteket, és nem a buborékvilágban élni.

Sokaknak KELLEMETLEN erről beszélni, de ez akkor is egy fent álló probléma, amit a családok szeretnek elsunnyogni. És csendben elszenvedik a hülyeséget.

Én nem fogok ebbe a táborba tartozni. Soha.

2021. aug. 30. 07:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor picsogj, meg szidd az öregeket valamiért amiről nem tehetnek...
2021. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kellemetlen errol beszelni, nem egy leanyalom.

Apoltam ahogy tudtam en is demens nagyit, aztan ott adtam fel, amikor szarral kikente a falat illetve bekapcsolva hagyta a tuzhelyet, muszaj volt egyszeruen 0-24-es felugyelet melle, igy sajnos otthonba kerult, mert vagy feladtam volna a munkamat es ehenhalunk, vagy oke, dolgozok, de magara gyujtja kozben a hazat. Es a legkisebb problema volt az; hogy nem ivott, megse gondolok igy vissza ra, hogy hagytam volna inkabb meghalni.

2021. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!