Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondol ilyenkor a borderline?

Mit gondol ilyenkor a borderline?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha egy olyan borderlinet, aki nincs tisztában a betegségevel szembesítenek azzal. Hogyan reagál vagy mit gondol?

2021. aug. 31. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz lesz olyan válaszoló borderline-t találni, aki pontosan átélte ezt, és megosztja veled, mit gondolt.
2021. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy az én válaszom megfelelő lesz, de hátha.

Még régebben, évekkel ezelőtt beszélgettem egy ismerősömmel, aki nagyon ért mindenféle mentális betegségekhez, meg sokáig dolgozott pszichiátrián is, akkor ő mondta nekem először, hogy szerinte elképzelhető, hogy borderline lennék. Otthon utánaolvastam a neten, de csak legyintettem, hogy biztos, hogy nem, "ez túl durva ahhoz, hogy én ilyen legyek". Aztán évekig nem is gondolkoztam ezen, közben bipoláris zavarral diagnosztizált egy számomra nem túl szimpatikus pszichiáter, akivel csak egyszer beszéltem. Majd fél évvel ezelőtt nagyon szokatlan tüneteim kezdtek el megjelenni, amiket nem tudtam hovatenni, elkezdtem mindenfélét olvasgatni a témában, és akkor bukkantam rá, hogy ha jól értelmezem, ez a BPD-nek az egyik tünete. Akkor már sokkal inkább tudtam azonosulni a többivel is. Aztán egy sikertelen öngyilkossági kísérlet következtében pszichiátriára kerültem, ahol az ottani pszichiáter azt írta a diagnózisomba, hogy bipoláris zavar, és nagyvalószínűséggel borderline is.


Rövidebben: Elsőre nem foglalkoztam vele, nem hittem el. Később észrevettem, és én is így látom.

2021. aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Én már rátaláltam erre a betegségre a neten, és mivel ismerősek voltak a tünetek, egyre többet és többet olvastam a témában. Egy idő után szinte már biztos voltam benne, hogy BPD-s vagyok, de amikor elmondtam az ismerőseimnek, csak legyintettek, és óva intettel az öndiagnózistól.


Kb. innentől telt el 6-7 hónap, jött egy nagyobb krízis az életemben, és akkor elmentem pszichiáterhez. Diagnosztizált.

2021. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Megkérdezhetem, kinél jártatok? Mik voltak a fura tünetek? Akár privátban is írhattok. :) Köszönöm!
2021. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hittem el először. Azt gondoltam, hogy félrediagnosztizáltak, vagy valamit beírtak random, amire gyanakodtak, hogy írhasson fel a dokim antidepresszánst. Aztán ahogy megláttam a zárójelentésen és a pszichológiai vizsgálat eredményeként, elkezdtem angolul olvasni róla és rájöttem, hogy tényleg ez a problémám. A magyar nyelvű találatok gyakran félrevezetőek és felszínesen írnak pár sort a betegségről. Én is amiatt nem tudtam elhinni hamarabb, mert a "csendes borderline" tüneteket produkálom, nem a klasszikus "sárkány borderline-t". :)
2021. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!