Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha még erre sem...

Mit tegyek, ha még erre sem vagyok képes?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és generalizált szorongásom van, ami miatt pszichológus segítségét szeretném igénybe venni. Mivel attól kiver a víz, hogy egy külföldivel beszélgessek szemtől szembe, ezért magyar pszichológussal szeretnék Skype-on keresztül beszélgetni.

A gond csak az, hogy rettegek a videóhívástól is, legutoljára munkaügyben kellett volna skypolnom évekkel ezelőtt, gondolhatjátok mi lett a vége... halasztgattam, végül teljesen elmaradt, nem mertem válaszolni a hívásra.

Tudom, hogy nagyban megjelenik a képem a híváskor, ráadásul a hangom sokkoló... És ezt nem szeretném, hogy bárki lássa, hallja, de enélkül nem fog működni.

Nem merem elmondani azt sem terapeutának hogy ilyen problémám van.

Mi a fenét tegyek? Ha hívnak videóban úgy ver a szívem mint az állat, lefagyok, képtelen vagyok felvenni...


Azt még hozzátenném, hogy nekem a relaxációs technikák stb nem segít még csak nem is enyhíti a szorongást (gyógyszer sem, régebben szedtem..) Nekem csak és kizárólag akkor múlik el, ha az adott helyzet ami a szorongást kiváltja, véget ér.

Mi a fenét tegyek? Képtelen vagyok rá.


2021. aug. 31. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Mit melózol?
2021. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Legyen ott veled vki aki segít pl anyukád, tesód, vagy akár szociális munkás.


Ha nem, akkor imádkozz (én tényleg ebből merítek erőt)

2021. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok mondani, hogy készülj fel rá alaposan, és GYAKOROLJ videóval.

Előre válaszd ki a hátteret mi lesz mögötted (én az üres falat szeretem, mert nem szeretem ha látják a cuccaimat), válaszd ki a ruhát, csináld meg szépen a hajad, és nagyon fontos, hogy a fény viszonyok jók legyenek.


Én szoktam előre gyakorolni, hogy hogy nézek ki a legjobban, illetve a hangomat is visszahallgatom, hogy szokjam, ne videóhívás közben sokkoljon...


Találd ki mit fogsz mondani, és vedd fel videóra, nézd meg sokszor.


Sajnos ha hívnak, akkor nincs mit tenni, ne gondolkodj, vedd fel akármilyen nehéz, utána már megy minden magától.


Ezt olvasd el, hátha segít:

Google --》 videóhívás szorongás, és nekem a második találat hogy : Útmutató a szorongás és az aggodalom megéléséhez (semmelweis.hu)

2021. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló gonddal küzdök, amióta gyakorivá váltak az online meetingek.

Nekem az segített, hogy őszintén beismertem magamnak, amitől félek.

Leírom őket, én ezért félek videochatelni:


- Félek, hogy nem lesz szimpatikus a hangom és a külsőm (sajnos a kamera sokat ront ezeken..), ami miatt a többi résztvevő véleménye rólam negatív irányba változik


- Félek, hogy olyat kérdeznek amire nem tudok, vagy nem akarok válaszolni (érdekesség, hogy ettől élőben nem félek, csak online..)


- Félek, hogy kínos csönd lép fel, amit nem tudok kezelni


- Mivel vannak külföldi partnereim, ezért félek hogy nem értek valamit és ezerszer vissza kell kérdeznem (online, videóban nehezebben értem a nyelvet mint élőben)


- Videóhívás esetén nehezebb értelmezni a testbeszédet, ami szintén szorongást okoz nálam, mivel nem tudom hogy mit gondolnak rólam, nincs vagy kevesebb a visszajelzés hogy jól csinálom e stb...


És ezekre kerestem a választ, a megoldást, hogy mit tudok tenni ellenük:

Például rájöttem, hogy még ha nem is úgy áll a hajam ahogy szeretném, ha kedves, udvarias és normális vagyok, akkor senki nem fog kiröhögni, és nem lesz rólam rossz véleményük sem. (Ez már bebizonyosott :))

2021. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
Én nemfélek, én magamatadom
2021. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!