Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mitől van, hogy engem...

Az mitől van, hogy engem semelyik pszichiátriai gyógyszer "nem csap le", azaz nem szedál? Se benzo, se hangulatstabilizáló (tegretol), se antipszichotikum, se antidepresszáns. Nagyon gyors lehet az anyagcserém, szimplán ennyi lenne a magyarázat?

Figyelt kérdés

#szedáló hatás
2021. szept. 1. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Engem se szedáltak le ezek a gyógyszerek,nem tudom mi bajod van de én skizó vagyok,vannak ezek a szedálós injekciók azok tuti hatásosak,engem legalábbis leszedlát
2021. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A benzo nekem is csak a "normál" adag többszörösénél használ. Már a legelején se éreztem semmit pl. amikor bevettem egy 1mg-os xanaxot, tehát a hozzászokás miatti tolerancia kizárt, előtte sosem használtam ilyen gyógyszereket. Ellenben utánaolvastam, a hatása súlyfüggő, ha valaki dohányzik akkor dupla olyan gyorsan bontja a hatóanyagot, illetve akkor is, ha gyors az anyagcseréje. Nálam ezek fennállnak, így én 3*1.5mg-ot szedek, a leírások alapján ez nekem kb. úgy hat, mint egy "normál" embernél a 3*0.5mg.
2021. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1

Én bipol vagyok.

2021. szept. 1. 10:51
 4/15 A kérdező kommentje:

2

Szó szerint ugyanez. Akkor lehet, hogy ezek miatt, amit írtál. Bár én nagyon vékony vagyok (voltam... a gyógyszerekig).

2021. szept. 1. 10:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok: én agorafóbiára/pánikzavarra használom, illetve volt még generalizált szorongásom is, de azt az antidepresszáns elvitte szerencsére. Annyit mondott a pszichiáterem, hogy van ilyen, van aki nem vagy csak nagyobb mennyiségekre reagál. Hivatalosan egyébként 4-4.5mg-ot említ a betegtájékoztató szorongásra vagy szorongással társult depresszióra, pánikbetegeknél ez az adag maximálisan 10mg lehet (ezt konkrétan nem írja, de ennyi a maximálisan megengedett mennyiség hivatalosan). Bipolárisra nem próbáltad még az olanzapint?
2021. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5

Én is agorafóbiás (is) vagyok. :) Te kimozdulsz azért otthonról?


Be vannak állítva a gyógyszereim, mindent IS próbáltam már. Most jó.


10 mg xani? Azt hittem, pont a 4,5 mg a max. dózis.

2021. szept. 1. 11:28
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Ötös vagyok: én onnan indultam kb fél éve, hogy a lakásból se mertem kimenni. Mára odáig jutottam, hogy voltam már tömegrendezvényen, tömegközlekedek is (bár még nem jó érzésekkel), közlekedem egyedül stb. A szisztematikus deszenzitizációnak nézz utána, nekem az segített, de vért izzadtam kb szó szerint mire ide jutottam hónapok alatt.

Egyébként egy hiteles szaklapban olvastam, hogy pánikzavarban agorafóbiával vagy anélkül a xanax általános adagolása napi 5-6mg.

2021. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7

Aha. Komoly. Bár nekünk 5-6 mg semmi nem lenne. :)


Értem, hát nekem volt már minden. Sz. deszenzitizáció nem, de azt nem is akarom.


Örülök, hogy te jobban vagy!!

2021. szept. 1. 12:41
 9/15 anonim ***** válasza:
7es vagyok (még mindig :D) Én amikor tömegrendezvényre mentem simán benyomtam egyben 2mg-ot, annak volt olyan hatása, hogy minden para nélkül el tudjam viselni az ottani dolgokat (hangzavar, tömeg stb.), hozzáteszem, hogy én is baromi gyorsan bontom az alprazolam hatóanyagot, mert ennek a 2mg-nak úgy 3 nagyon max 4 óráig volt érzékelhető hatása rám.
2021. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9

Nem annyi a felezési ideje amúgy is?


Akkor te nem vagy szocfób is?


Annyit akartam még mondani, hogy hátha valakinek valaha jól jön az infó, hogy viszont altatva kétszer voltam (egyszer hosszabban, egyszer rövidebben) és mindkétszer nagyon nehezen tértem magamhoz. Szóval nem árt vigyázni ezzel.

2021. szept. 1. 18:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!