Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat a Rivotril 6,5-mg...

Okozhat a Rivotril 6,5-mg után lelki függőséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Másfél hónappal ezelőtt használtam egy este 2,5 -mg Rivotril-t! Jól aludtam és teljesen nyugalmi állapotba kerültem aznap este a szertől. Hazudnék ha azt mondanám hogy rossz volt mert igen jó volt. Másnap fel keltem és este ismét be vettem de ekkor már 4 -mg ot! eleinte kellemes bódulatot,majd később önkivületi állapotot okozot. Azt éreztem mintha "ki lépnék a világból" mindent kívülről láttok és megszünének az összes problémáim amik eddig voltak sőt nem is léteznek többé. Azóta nem használtam viszont gyakran eszembe jutt és vágyakozom után úgy érzem mintha a "Nyugalom szigetére repítene' ahol nincsenek többé problémák. Az lenne a kérdésem hogy ez lelki függőség tud okozni ilyen rövid idő allat?

Egyébként szociális fobiával diagnosztizáltak egy hónapja szedek antidepresszáns-t a pszichiáter természetesen nem írt fel nekem semmilyen nyugtatot tud róla hogy előte szedtem mikor mentem hozzá

Be számoljak neki erről amit érzek? Van jelentősége?



2021. szept. 2. 04:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet talán "pszichés függőségre"re gondoltam de aki tudja mi a lelki és pszichés függőség között a különbség írja meg.
2021. szept. 2. 05:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát hogyne szamolj be rola? Akkor fog tudni segiteni ha elmondod az erzeseidet es oszinte vagy.


A gyogyszer okozta elmenyre vagysz. Igy szokott kialakulni a lelki fuggoseg igen. A benzok mar csak ilyenek. Az elejen segitenek aludni, kesobb miattuk leszel feszult es nehezen fog menni ujra az alvas.

2021. szept. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
ez már nem lelki függőség hanem kőkemény testi függőség
2021. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy testi fuggoseg..;D az mas
2021. szept. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ilyen tapasztalatok miatt írják, hogy a rivotril sokkal addiktívabb, mint pl a xanax és igen, ez lelki függőség, sokaknál pont ez az érzés van, mint nálad, csak egy idő után amikor kialakul a gyógyszertolerancia egyre nagyobb adagok kellenek ugyan ehhez az érzéshez amit leírtál. Így lesz valaki gyógyszerfüggő.
2021. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy nagyon jó élményed, teljesen természetes, hogy szeretnéd mégegyszer átélni. Jársz terápiára? Nyilván az lenne a cél, hogy ne az legyen számodra a fantasztikus boldogság, hogy kiléphess ebből a világból, hanem olyan életet teremts magadnak, amiből nem vágysz kilépni. Csak hát az hosszadalmas, nehéz, nem úgy jön, mint elővenni a fiókból 2 szem tablettát. A pszichiáternek is mindenképp jó lenne beszámolni róla.
2021. szept. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!