Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet győzni a fòbiát,...

Le lehet győzni a fòbiát, szorongást?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszabban írom le hogy megértsétek a történetemet, de ha elolvasod azt megköszönöm!


Az egész tavaly télen kezdődött. Épp a tvt néztem mikor olyan erős szívdobogás jött rám hogy azt hittem nekem ott végem, majd elkezdtem kapkodni a levegőt levert a víz és szò szerint mindegy volt csak valamerre meneküljek. Elvittek az ügyeletre majd kaptam egy szem Frontint és elmúlt. Másnap úgy ébredtem hogy nagyon fáradt kimerült vagyok mintha egész éjjel ütöttek volna. Aztán napközbe újra jöttek a gondolatok "mi lessz ha újra rosszul leszek?" " Milessz ha elájulok"? "Halálos betegségem van"? "Nem jò a szívem"? . Elmentem a háziorvoshoz elküldött EKG-ra majd ott rendben találtak mindent de a panaszok nem szűntek. Elmentem egy magán Pszichiáterhez felírt Antidepresszánst, meg Xanaxot. Aznap este be is vettem az antidepit majd másnap reggel olyan rosszul lettem mint még soha. Akkor fogtam kidobtam a kukába hogy soha többet nem veszek be egy szemet se. (Stimuloton) .Majd most egy hete kezdődött el újra de ez már most sokkal rosszabb mint eddig. Munkába menet a vonaton kapott el újra ez az érzés és egy év kihagyás után nagyon megrémültem hogy már megint mi ez. Azóta nagyon nehéz vonatoznom de muszály hogy munkába betudjak járni. De nem kívánom senkinek amin minden nap keresztül megyek. Xanaxot kezdtem el szedni mert annak nem érzem a mellékhatását de viszont kezdem érezni hogy hozzászokok ezért azt is abba akarom hagyni, ami szintén nagyon nehéz de viszont muszály. Félek hogy az állásom fogja bánni mert nem fogok tudni bejárni. Valamint ha még ez nem lett volna elég a munkahelyemen beragadtam a liftbe, nem hosszú időre pár perc lehetett az egész de azòta rettegek a zárt helyektől.

Szerintetek képes leszek újra teljes életet élni?



2021. szept. 3. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A pánikbetegség - és egyéb fóbiák - egy jó klinikai szakpszichológussal vagy pszichoterapeutával viszonylag könnyen kezelhetőek. Rengetegen győzték le a szorongásos zavarokat. Van akinek elég a pszichoterápia, és van akinek gyógyszeres kiegészítésre is szüksége van. Nálad ráadásul nem arról van szó, hogy x éve fennáll a probléma, hanem eddig két alkalommal tört rád. A hibát ott követik el az emberek, hogy ilyenkor nekiállnak nyugtatót szedni ahelyett, hogy szakemberhez fordulnának...
2021. szept. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A szorongás mára már minden napossá vált. Pánikroham valòban kevesebbszer tör rám talán azt már nagyjábòl tudom uralni.

A szorongás leginkább utazás előtt tör rám. De ez is érdekes mert két féle vonattal közlekedek, van a régebbi típusú aminek az ablakait lelehet húzni, ezen a vonaton mondhatni nem szorongok annyira. Viszont ami hétvégente közelkedik intercity féle gyorsvonat, ez nagyon zárt elektromos ajtòkkal felszerelt és az ablakait se lehet kinyitni. Itt már érzem hogy halál félelem tör rám és iszonyatos szorongás , félelem. ha viszont valaki utazik velem, ismerős, barát családtag akkor simán átvészelem az utat mert biztonságba érzem magam hogy van aki ott van velem és van akire számíthatok, még ha nem is tud a "betegségemről".De viszont tegnap este is lefekvéskor tört rám a szorongás/pánik a semmiből.

Jò lenne ha gyògyszerek nélkül sikerülne legyőznöm mert nagyon szeretném. Baba tervezés előtt is állunk épp , 3 év sikertelen pròbálkozás után most kezdtük el a kivzsgálásokat, lehet hogy ez se tesz most jòt az idegeimnek.

2021. szept. 3. 08:54
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
A leírásod alapján, hogy ha ilyen szinten minden nap szorongsz és még halálfélelmed is van utazás közben, ha egyedül közlekedsz, akkor ezen önmagában a pszichoterápia nem fog segíteni szerintem, de ne legyen igazam (ez saját tapasztalat, mivel nekem is ugyan ilyen problémáim vannak/voltak). Az volt a baj, hogy "Aznap este be is vettem az antidepit majd másnap reggel olyan rosszul lettem mint még soha. Akkor fogtam kidobtam a kukába hogy soha többet nem veszek be egy szemet se." Mindegyik antidepresszáns így hat, az elején felerősíti a tüneteket durván, de aztán ez a legtöbb embernél 1-2 hét alatt elmúlik (van persze akinél tovább tart) és onnantól kezdve csak a jótékony hatásait érzed többnyire. Szerintem a pszichiátered tökéletes gyógyszereket adott neked, én is ezt a kombinációt használom (antidepresszáns+xanax) és mondhatni megmentette az életem kis túlzással. Sikeres gyógyulást kívánok!
2021. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mesélnél a te történetedről hogy hogyan kezdődött és most hol tartassz, miket szedsz? Persze csak ha van kedved
2021. szept. 3. 12:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni az előző hozzászòlásodra , hogy ha ennyire durván fel erősíti első időkbe a tüneteket akkor hogy tud az ember eljárni dolgozni? Vagy a minden napi feladatait ellátni?
2021. szept. 3. 12:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, mesélek mindenről, mindjárt írok privát üzenetet.
2021. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!