Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Életed legnagyobb lelki és...

Életed legnagyobb lelki és mentális válságából hogy jöttél ki?

Figyelt kérdés

Több kérdést is írtam már ki mert életem legnagyobb gödrében vagyok.


A lényeg, hogy lelkileg olyan mélyponton vagyok, hogy nem látom a kiutat. Pánikbeteg és szorongásos beteg vagyok,ami már az alapvető cselekvésekben gátol. Több orvosnál voltam, kaptam gyógyszert, kidobtam rengeteg pénzt az ablakon. Antidepresszánsok, nyugtatók, stb. Semmi nem hatott.


Egyedül is próbaltam talpra állni, nem ment. Sajnos mar ott tartok, hogy nincs több pénzem magánorvosokra. Nem alszom a szorongástól, és az utcára is úgy tudok kimenni, hogy utána belázasodom és 2 napig fizikai tüneteim vannak.


Dolgozni nem dolgozom. Egyetemre fogok menni egy het múlva, es úgy érzem meghalok és nem elem túl.


Nyáron próbaltam fejleszteni magamat, átlépni a szorongást okozó határokat, és leküzdeni a pánikot. Nem sikerült, rosszabb lett.


Mint írtam, több százezer repült ki kulonbozo pszichológudokra Es pszichiaterekre.


Utoljara azt a tanácsot kaptam, hogy be kellene feküdni egy rehabilitációs intézménybe, ami mind szép és jó, de három hónapot kellene bent lennem, annyit meg nem tudok most kivitelezni



Minden nap egy nehézség, több hete nem aludtam, alig eszem, és úgy érzem nem bírok élni.


Mit tehetnek?


Holnap írok az egyetemi lelkisegélynek, pár alkalom ingyenes. De ezen kívűl meg mit tudok tenni?


2021. szept. 5. 20:58
 1/9 anonim válasza:
Azt nem írtad, hogy hány éves vagy, férfi vagy nő, egyedül élsz vagy otthon a szüleiddel? Mi váltotta ki ezt a helyzetet nálad? Mióta tart? Ezeket fontos lenne tudni ahhoz hogy használható és jó választ tudják kapni.
2021. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Lány vagy fiú?
2021. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

26 /N, otthon Elek szüleimmel, most leszek kollégista.

Több, mint 12 eve tart.

2021. szept. 5. 21:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig Th-n a terápiát mindenképp tűzd ki célként, akár a félév lejárta után (azt hiszem 1. félév után is lehet passzívot kérvényezni)


Általában nagyobb városokban vannak különböző tb támogatott „ambulanciák”, ifjúsági krízist segítő csoportok. Pécsett pl. van egy amit tudok, de ott is van amolyan interjú, hogy bevesznek-e. Azután kapsz egy pszichiátert, és délutánonként vannak a pszichoterápiás foglalkozások.

De ugye oda is el kell jutni...


Ha tudsz angolul, akkor esetleg próbálkozz ilyen lelki segítő szerű appokkal vagy oldalakkal, vannak ahol szakemberek is vannak, van ahol csak önkéntesek. Viszont, ahol van szakember, ott nagyon sok idő/szinte lehetetlen sorra kerülni.


...



Tudom, ezért le lehet hurrogni, de ilyen mély helyzetben a drog sokat tud segíteni (bár a gyógyszer is, szval nvm). Kicsi füvet besodorni, aztán elszívva csak nyugtató hatása van. Legális alternatívaként szerecsendiónak nézz utána, vagy pl. gomoa-ból kratom (nagyon jó nyugtató hatású). Páran esküsznek a CBD termékekre, lehet egy próbát az is megér (nálam nem vált be).

2021. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem járj tovább is pszichológushoz.De csak akkor várható eredmény ha hetente méssz.A kórházakban ingyenes,és az sem rossz. A pszichiáter csak gyógyszert ír,de az erre nem megoldás.
2021. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyogyszereket szedtél és meddig?
2021. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pánikbetegeknél és szorongásos betegeknél ilyen esetben az első a pszichiáter és a gyógyszeres kezelés. Ha valaki ennyire "le van fagyva" hogy az alapvető dolgai elvégzésében is gátolja akkor ilyenkor először is egy szorongáscsökkentő (xanax/rivotril/loranxil, bármi ami beválik) szükséges, ilyen állapotban enélkül teljesen felesleges elkezdeni pszichoterápiázni, mert nem fog menni úgy ahogy kellene. Ezen kívül persze a hosszabb távú kezelésnél egy jól kiválasztott antidepresszáns tud segíteni.
2021. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kórház, bentfekvős, gyógyszerek beállítása. Ez az első. MIUTÁN jobban vagy, el lehet kezdeni terápiát, addig fölösleges.
2021. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még benne vagyok. Szólok, ha sikerült kimásznom belőle...
2021. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!