Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak megszállottan...

Miért csak megszállottan tudok szeretni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nem szeretek senkit, olyan tompák az érzelmeim, mintha nem is a sajátjaim lennének. Nem érdekelnek az emberek, állatokkal viszont jól kijövök, nem is értem minek vannak emberi fajok. Na de nem akarok elkanyarodni a témától.

Az a legnagyobb bajom, ha valakivel ismerkedek (neten) és pár hétnél tovább tartjuk a kapcsolatot, (ami lássuk be, évente talán egyszer, kétszer van) akkor teljesen a megszállottja vagyok, folyamatosan keresem, hívogatom, hányingerem van, annyit gondolok rá. Közben nem is úgy szeretem, ahogyan kéne. Elvileg úgy néz ki a szeretet, hogy félted a másikat meg az ő érdekeit nézed, én ilyenre nem vagyok képes. Ki akarom sajátítani, és egyszerre gyűlölöm, és meg tudnám ölni, annyira vele akarok lenni. Ezzel mit kezdjek?

szept. 6. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szept. 6. 10:04
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Lehet hogy borderlineod van. Ők azok akik csak egy embert tudnak szeretni és akkor teljesen őrülten viselkednek
szept. 6. 10:05
 3/10 A kérdező kommentje:
2# Azt észrevették volna a pszichiátrián, nem? Többször is bezártak, de azt mondták autista vagyok.
szept. 6. 10:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem autizmus, hanem borderline. Nekik vannak ilyen tüneteik. Terápia használhat, de évekig tart és nem tudom, hogy te egyáltalán akarod-e. Off, de: engem mondjuk izgatna egy ilyen birtokló kapcsolat, szívesen beszélgetnék veled. :D
szept. 6. 10:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban inkább borderline, de menj el inkább egy szakemberhez! Autizmus nem ez, és a közhiedelemmel ellentétben az autisták tudnak szeretni, nálunk inkább a szeretet kimutatásával van a probléma, nemigen tudják, hogyan kell.
szept. 6. 10:38
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Attól még hogy autista vagy lehetsz még borderlineos is
szept. 6. 10:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De az autizmus nem így diagnosztizálják, hanem nagyon komoly menete van...
szept. 6. 10:52
 8/10 A kérdező kommentje:

7# Utána is vizsgálgattak, mire meglett a diagnózis. Lehet téves, nem tudom...

4# Ha hímnemű vagy, akkor beszélgethetünk.

szept. 6. 11:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Az Autizmus Alapítványnál voltál? Tudtommal ők nagyon jók.

Ha esetleg kételkedsz, akkor szerintem jelezheted (további menetét ennek nem tudom), de mindenképp fordulj szakemberhez, mert amit leírtál, az elég durva, és valami komolyabbat (is) sejtet, mint az autizmus. Persze a GYK nem fog diagnosztizálni senkit, nem is lehet, az majd az orvos dolga lesz. Ha úgy érzed, hogy téves a dianózis (vagy nem elég pontos), akkor keress mást, én is váltottam már emiatt, sajnos valóban előfordul az ilyen. Kívánom, hogy legyél jobban!

szept. 6. 11:59
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
U.i.: Emberi fajok nincsenek, egy faj van, az pedig maga az ember. :)
szept. 6. 12:01

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!