Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félrediagnosztizálták volna...

Félrediagnosztizálták volna az öcsémet? Más is kapott már szögegyenesen más szakvéleményt a szakembertől, mint amivel odament?

Figyelt kérdés
Ő egy nagyon érzékeny, visszahúzódó srác, aki nemigen tud beilleszkedni a korabeli fiúk közé. Ki is volt közösítve elég durván, meg 1-2 esetet leszámítva mindig is inkább a lányokkal volt jóban. Világ életében érzékenyebb, sírósabb volt, könnyen a szívére vett dolgokat, viszont hihetetlenül segítőkész, önzetlen, empatikus, jó hallgatóság, erre egy pszichológus azt mondta, hogy alacsony az érzelmi intelligenciája. :O Le vagyunk hidalva! Egyszer egy másik korábban azzal küldte el, hogy gyúrja ki magát, attól majd lesz önbizalma (nem lett, és nem is az az alkat), de ettől a véleménytől padlót fogtunk! Nem is ment hozzá vissza, keresett utána egy jó szakembert, aki mániás depressziót állapított meg nála végül, viszont a döbbenetünk valahol még tart. Pár emberrel beszéltem a környezetünkben, volt, aki hasonlóról számolt be, de olyanról is, amikor a pszichológus / pszichiáter közhelyekkel akart segíteni.

2021. szept. 6. 10:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pszichológusom elküldött táncórákra. Én is visszahúzódó vagyok és nem tudtam ismerkedni ezért ezt a megoldást javasolta. Sok ott a lány, jót tesz a mozgás stb. Elmentem, mert mindenre hajlandó lettem volna a gyógyulás érdekében (pedig a táncot utálom a legjobban) és láss csodát, nem lettem tőle jobban... Ismerkedni lett volna lehetőségem tánc óra nélkül is basszus, de nem véletlenül nem ment. Bedobott egy új környezetbe visszahúzódó gátlásos emberként úgy, hogy legtöbben a párjukkal mentek én meg egyedül Életem legcikibb élménye volt kb.

De ő nem terapeuta, csak pszichológus volt. A kettő között ég és föld a különbség. Én személyiségzavarral terapeutához való vagyok, a pszichológusok csak tanácsokat adhatnak, de valódi terápiás munkát nem folytathatnak.

2021. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a lehető legnagyobb jóindulattal kérdezem, de mégis milyen diagnózist, kezelést vártok a szakemberektől? Az, hogy valaki visszahúzódó, érzékenyebb személyiség, még nem betegség. Jó társaságban biztosan meg fogja találni a helyét a srác.
2021. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt túlragozni. Ha a lányokkal jön ki jobban, akkor legyen lányokkal, és nem kell erőltetni azokkal a fiúkkal a barátkozást, akikkel nem jön ki.

Egyetértek a másodikkal. Lehet, hogy nem is orvos, terapeuta kell. De ha nagyon szeretnétek valami diagnózist, akkor tuti lesz, ha elég sokáig járkáltok orvoshoz. Ha nincs is semmi bajod, akkor előbb-utóbb találnak valamit :)

2021. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Lehet betegség tünete is. Depresszió, szorongás, PTSD, skizofrénia, személyiségzavar. Ezek mind olyan mentális betegségek amiknek a szociális visszahúzódás az egyik tünete. A másik részről pedig a visszahúzódó félénk viselkedést önértékelési gondok okozzák ami ugyan nem betegség, de hosszú távon ugyan olyan életminőség romlást eredményez, mint egy betegség. És szerintem itt a kulcs: ha a visszahúzódó jelleme miatt hátránya van ismerkedéskor, munkában vagy iskolában akkor igenis fontos vele foglalkozni.
2021. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ő azért elég problémás volt a végére, minden apróságon kibukott, és már önsértő gondolatai akadtak, sajnos kellett a szakember. A gyógyszeres kezelés végül csodát tett vele jóformán. Igaz, korábban "csak" pszichológusoknál járt, de elküldeni azzal, hogy gyúrja ki magát, de főleg azzal, hogy neki alacsony az érzelmi intelligenciája szerintem óriási szakmai inkompetenciára utal. Ahogy az első is írta, üres, közhelyes tippektől, főleg, ami nem is önazonos az emberrel nem segít, sőt, de szögegyenesen mást állítani, mint ami a probléma szerintem botrány.
2021. szept. 6. 11:22
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
5: Ha nem orvosnál járt, akkor számítani lehetett erre.
2021. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert kapott? Én most adtam a fejem a gyógyszerre több év terápiás kudarc után. De még nincs hatása, mert csak pár napja szedem. Ő mit kapott és miben javult?
2021. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért eleve lefektethetted volna a kérdésben, hogy önsértő gondolatai voltak, és gyógyszert is szedett már. (#2 vagyok)

Az nekem továbbra sem tiszta,

milyen szakembereket, milyen sorrendben keresett fel.

A pszichés betegségeket nem lehet direkt módon kimutatni sajnos, nincs laborteszt vagy képalkotó vizsgálat, ami kiköpi a pontos diagnózist.

2021. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Először Escitalopram-ot majd Scippa-t. Korábban napi két tabletta volt az adagja, ezt mostanra visszavették egyre. Lassan elmúltak a hatalmas érzelmi mélypontjai, korábban a legapróbb kis kudarctól is brutálisan kiborult, úgy érezte, neki el kell vonulnia az egész világtól, ő soha nem fog kelleni sehova, stb. Mostanra az önértékelése teljesen helyreállt, nem pánikol be az idegen emberektől, lehet vele viccelni (korábban a legapróbb vicctől is kiborult), önsértő gondolatai megszűntek, a munkahelyein pedig be tudott illeszkedni. Az segített még neki sokat, hogy a gyógyszer mellett egy évig járt egy igen nagy tudású pszichológushoz, aki önmagát el tudta vele fogadtatni. Szerintem ez volt nála a legnagyobb probléma, hogy mindig kényszeresen önmagát akarta megváltoztatni az adott környezethez, ami ugye eleve kudarc.
2021. szept. 6. 11:36
 10/20 A kérdező kommentje:
8.: Gyógyszert akkor még nem szedett, az sokkal később jött, mikor már normális orvoshoz került. Pszichológusokat próbált, kettőt is, azok mondtak neki ilyen hülyeségeket. Mikor évek múltán már olyan problémái adódtak, hogy már felejteni is elkezdett dolgokat akár percek alatt (amire ha felhívtuk a figyelmét, akkor hatalmas érzelmi kibukás volt a reakció) el tudtuk küldeni egy neurológushoz. Szervi ok semmi nem állt a háttérben, minden vizsgálat, lelet negatív lett, akkor kapta meg ezeket a gyógyszereket, plusz mellé azt a korrekt pszichológust. A felejtés is megszűnt azóta, teljesen érzelmi alapon jött elő nála.
2021. szept. 6. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!