Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián hogy néz ki a...

Pszichiátrián hogy néz ki a kényszer/sürgősségi gyogyszerezes(nyugtató)?

Figyelt kérdés

Ha pl a beteg veszélyes saját magára, azzal fenyegetőzik, hogy bántani fogja magát, esetleg bántja is magát...stb.

Ilyenkor a beteget akarata ellenére is gyogyszerezhetik? Ha igen, hogyan? Lefogják? Vagy próbálják meggyőzni, hogy fogadja el a gyógyszert?



2021. szept. 6. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Mikor öngyilkossági szándék miatt vittek be akkor szimplán csak adtak valami pirulát amit le kellett nyelni. Megvárták, hogy tényleg lenyeled-e és még a szádat is mutatni kellett. Mint utólag kiderült valami szedálásra alkalmas antipszichotikumot nyomtak belém amitől imbolygott minden körülöttem... Mindezt egy ártalmatlan 18 évesnek.


A súlyosabb eseteket lefogják meg lekötik, aztán ha nem eszi meg a bogyót akkor megy a szuri.

2021. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lefogják és injekció, súlyos esetben hozzá kötik az ágyhoz is a biztonság kedvéért. (Zárt osztályon láttam ilyet egyszer, tényleg nagyon durván pszichotikus volt az illető, nem tudott magáról, csak ütött-vágott mindent.)
2021. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit a kérdésedben írtál, az nem olyan. Ott természetesen először megpróbálják rábeszélni, aztán ha nem veszi be, akkor lefogják és injekció.
2021. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor öngyilkossági kísérlet után a toxikológiáról átvittek a pszichiátriára az éjszaka közepén, beszéltem a pszichiáterrel, utána tudtam meg, hogy a zárt osztályon vagyok, aminek nyilván nem örültem, de nem voltam ellenálló. Valami injekciót kaptam, amitől hamar elaludtam.
2021. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem megbeszélték, hogy mit lenne jó szedni és mit nem. Még zárton is beleegyezést kértek.

Megkérdezték azt is, hogy korábban mi segített, szerintem mi lenne jó. Választhattam antidepresstánst.

Nyugtató elhagyást kértem. Elvették.

Az egyik gyógyszerem megtartását kértem. Meghagyták.

2021. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyermekpszichiátrián aki dühöngött, vagy a körülötte lévő emberekre támadott, azt azonnal lekötözték az ágyhoz és beinjekciózták. Nem kérték sem a saját, sem a szülei engedélyét. A nem őrjöngő betegek gyógyszereléséhez szülői engedélyt kértek. Ha a szülő beleegyezett, akkor begyógyszerelték a kiskorú beteget akkor is, ha nem akarta, ha pedig nem engedte a szülő, akkor csak abban az esetben adtak a gyermeknek gyógyszert, ha veszélyessé vált (tehát őrjöngeni kezdett). Nekünk semmi beleszólásunk nem volt abba, hogy mit adhattak nekünk. Felnőtt pszichiátrián ha nem veszélyes a beteg, nem gyógyszerelhetik be az engedélye nélkül, de ha őrjöng, akkor igen. Én nem őrjöngtem, tehát szerencsére nem kötöztek le és nem injekcióztak be soha, de sajnos a szüleim beleegyeztek a begyógyszerelésembe, tehát így jártam. A felnőtt pszichiátria még mindig kevésbé szörnyű hely, mint a gyermek, mert ott a nem veszélyes betegek valamennyire dönthetnek arról, hogy mi történjen velük.
2021. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert adhatnak ott?
2021. dec. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7.

Akarata ellenére úgy tudom, hogy csak antipszichotikumot és nyugtatót adhatnak a betegeknek. Ha beleegyeznek a gyógyszeres kezelésbe, akkor már nagyon sokféle gyógyszert adhatnak, például antidepresszánst vagy hangulatstabilizálót is.

2021. dec. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Értem, hát nemvalamijólehet, bár affelé tartok sajnos énis.
2021. dec. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem begyógyszereztek és lekötöttek, egyébként olyan állapotban voltam, hogy nem emlékszem rá. Tudom, hogy mit kaptam (EESZT-ben találtam dokumentációt és abban benne volt), vmi nagyon erős antipszichotikum, szerintem tök lényegtelen, hogy micsoda.
2021. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!