Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám a szorongásomat...

Hogyan tudnám a szorongásomat teljesen feloldani?

Figyelt kérdés

Nos, az a problémám, hogy olyan mértékű szorongásom van, ami megnehezíti a hétköznapjaimat.


Általában idegen emberekkel kapcsolatban van ez a szorongás, például most is telefonálnom kellet az orvosnak, el kellet volna mondanom a problémámat, de nagyon nehezen sikerült, nem találtam, illetve elfelejtettem a szavakat, illetve ilyenkor olyan mintha alig jönne ki hang a torkomon.


De egyébként ismerős emberekkel is hasonló a helyzet, csak nem ilyen mértékben. Illetve sokszor elfelejtem a mondanivalómat, dadogok.


Egyszer a munkahelyemen nagyon kiakasztottak, nagyon-nagyon mérges lettem és felhúztam magamat, és akkor ugye kérdezték hogy mi a probléma, és olyan jól eltudtam mondani, és olyan jól tudtam beszélni, hogy hihetetlen volt. Csak jöttek a szavak, nem kellet keresni a szavakat, és majdnem 5 percig ecseteltem az adott problémát, mindenféle megállás vagy dadogás nélkül.


Tehát feltételezem, hogy nekem jó kommunikációs képességeim lennének, csak a súlyos szorongásom vagy szóciális fóbiám miatt nem tud megmutatkozni.


2021. szept. 7. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Antidepresszáns az elején, és egy jó hosszú pszichoterápia.
2021. szept. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez az emberiség elég nagy részét érinti nyugodj meg. :D Ha soka tbeszélsz idegenekkel, megszokod. Én pl ügyfélszolgálatos lettem, és az elején egy doki-telefonálásnál is le kellett írnom egy appírra mit akarok mondani. Egyébként jó ötlet, nem hagysz ki semmit a mondandódból. Tényleg csak sokat kell feszegetni a komforzónádat és majd kitolódik az a határ, ahol nem érzed jól magad.
2021. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint ezt úgy lehet legyőzni, hogy úgymond belelököd magad az olyan szituációkba, ahol kellemetlenül érzed magad egy kicsit és megedzödsz egy idő után. Én általánosban alig mertem beszélni, amikor hangszeres fellépés volt a szülőknek nem voltam hajlandó kimenni a színpadra, stb...Most meg egyedül táncolok egy színpadon, gondolkodás nélkül megtudpk szólítani idegeneket és nem érzek szorongást nagyjából semmi ilyesmitől. Hosszú út, de szép szóval rátudod erőszakolni magad, hogy elengedd a szorongást :) Sok sikert!
2021. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!