Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres gyüjtögetés vagy...

Kényszeres gyüjtögetés vagy birtoklási vágy?

Figyelt kérdés

Már régebben kezdődött nálam, elösször csak a ruhákkal, mindig több és több kellett. Most pedig elkezdtem díszeket vásárolni. De már annyi van hogy nem férnek el, de még szeretnék egy csomót és aggaszt hogy hová fogom őket tenni, ugyan ez a helyzet a ruhákkal is.

Hatalmas örömöt és nyugodtságot okoz hogy vannak szép díszeim és ruháim.

Viszont ami eltérő mind 2 betegségtől :

-ki szoktam dobni a szemeteket (üres dobozok, nem használt szempilla spirál...)

-csakis kizárólag díszeket és ruhákat nem dobok ki vagy adok el, még azt sem ami szakadt.

-utálom ha hozzá érnek, vagy kölcsön kér egy barátnőm ruhát.

-szeretem a rendet és a rendezettséget, ezért is aggaszt hogy hová fogom őket tenni, mert nem szeretném halomba tárolni.

-nem költök rájuk nagy összegeket (bolhapiacok a kedvenceim)

-csak azt veszem meg ami tetszik.... Szóval nem értem, mi ez?


2021. szept. 7. 13:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy időben én is gyűjtöttem a ruhákat,cipőket táskákat ékszereket, parfüm stb.nalam a gyerekkori nélkülözés okozta ,H felnőttkorban vásárlással jutalmaztam meg magam.amugy ez is addikcio,le lehet róla jönni.10zsak ruhát adományoztam

tavaly /ami szintén jó érzés:) /nekem az működött,H felfogtam H nm a tárgyak tesznek boldoggá, a minimalizmusrol néztem videókat,és rájöttem hogy pl ebben az évben low spenginget tartok,azt használom amim van.es csak arra költok ami tényleg szükséges.de ha gondolod menj el pszichológushoz,de sztem nm vagy vészes kategória,csak szereted a szép dolgokat.

2021. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!