Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez miért lehet? Éreztél már...

Ez miért lehet? Éreztél már ilyet?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy jó a kategória, de ide talán illik. Szóval gyakran érzem, hogy belefáradtam az életbe. Nem is magába az életbe, hanem az állandó problémákba és tennivalókba. Hogy nem érzem magam igazán felszabadultnak.

A múltbeli problémáim egy része megoldódott, de újak is keletkeztek és nem is érzem magam jobban, mint régen. Éveken át mindig vagy betegség vagy anyagi gondok vagy mindig valami. Aztán hatalmas trauma volt édesapám elvesztése.

Azóta volt egy mélyrepülésem, borzalmas volt, hatalmas depresszió, már sokkal jobban vagyok szerencsére.

Észrevettem viszont, hogy egyszerűen már nincs annyi motivációim, mint régen és bár vannak céljaim, motivált mégsem vagyok, hogy elérjem őket. Kicsit úgy érzem, hogy belefáradtam.

A tanulásban is ezt érzem, az egyetemmel kapcsolatban, a nyelvtanulással kapcsolatban. Aztán a hétköznapi intéznivalókat is csak nagy nyűgnek élem meg, régen nem így volt. A jövőm tervezgetése sem dob fel annyira, pedig lennének terveim.

Sokkal gyakrabban vagyok fáradt, mint régen, kisebb dolgok miatt is el tudok fáradni, fizikailag főleg.

Régen több energiám volt, optimistább voltam, a tanulás sokkal jobban érdekelt, ha voltak céljaim, akkor képes voltam küzdeni értük.


Miért lehet ez a változás?

Felgyülemlettek az elmúlt évek problémái?

Igaz, évek óta nem voltam nyaralni, de azért igyekeztem pihenni a nyáron, ennek ellenére mégsem vagyok a csúcson, sokkal energikusabbnak kellene lennem.


Valószínűleg el fog múlni nálam? Mi lehet ez?



2021. szept. 7. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni de minél idősebb vagy és ha csak nem vagy jómódú akkor előbb utóbb bevillan hogy küszködik az ember és semmire nem megy

Előrébb sokkal.ebben az országban csak annyira tartják életben a jonepet hogy kihasználják a nyugdíjat

Még nehogy megéljük ez a célja valakiknek???

Sztem te meg fiatalabb lehetsz én 55 f vagyok már 40 évet dolgoztam meg 10 kell

Addig biztosan nem húzom

De már nem is érdekel

Azért kitartást neked

2021. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Motiváció hiánya lehet, fásultság.

Én is érzem, amiket leírtál mindent.

A depresszióval valami megváltozott benned, valahol olvastam ha az ember szíve összetörik az azért van, hogy a fény a töréseken bejuthasson.

Talán többre születtél, mint hogy elmenj munkába meg elintézd a dolgaidat és a lelked érzi ezt, az idő múlásával egyre inkább.

Nem könnyű úgy hogy az ember dolgozik főz mos takarít bevásárol stb még időt meg energiát áldozni arra, ami szenvedéllyel tölti el a szívedet.

Ha van valami hobbid vagy bármi amit szívből szeretsz csinálni feküdj rá, ha még nincs találd meg. Nem fárasztani fog hanem energiával feltölteni, visszahozza az életkedvedet aztán még bármi lehet belőle.

Most magamhoz is beszélek mert én tudom mi a szenvedélyem mégsem csinálom, állandóan fáradt vagyok ez a kifogás, de fogom mert muszáj és bűntudatom van amiért megelégszem egy olyan élettel, ami nem tesz boldoggá.

2021. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!