Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A legjobb barátnőm vagdossa...

A legjobb barátnőm vagdossa magát mit tegyek?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm vagdossa magát és nem tudom mit csináljak:(

Tudtam róla hogy vannak családi problémái sokszor beszélt róla nekem de eddig nem vagdosta a karját.

Egyik nap megkérdezte hogy én már vagdostam e magam, mondtam neki hogy egyszer kipróbáltam hogy milyen, de nem volt jó.

Erre ő mondta hogy ő is egyszer, amikor nagyon rosszul érezte magát és azt mondta lenyugtatta.

Mondtam neki ne csinálja többet mert nem jó stb stb.

Azt hittem ezzel ennyi de tegnap észrevettem a kezén a vágásokat, azt mondta megkarmolta a macskája.

Elhittem de később bevallotta hogy ő csinálta.

Kétségbe vagyok esve és nem tudom mit tegyek, el szokta mondani ha valami gondja van, de nem mindig tudja például mikor nem vagyok ott vele.

Csináltam neki egy csomó dolgot például írtam neki sok dolgot hogy mit tehet ilyenkor a vagdosás helyett meg tippeket ha szomorú stb.

Mindig próbálom felvidítani csak már kicsit belefáradtam, nekem se fényes a helyzetem sőt egyáltalán nem az és nem tudok mindig életvidám lenni, és nem is voltam soha úgy érzem egy ilyen ember jobban felvidítaná.

Tudom hogy nem tudom megoldani másnak a problémáit de borzasztóan rosszul érzem magam miatta és kicsit úgy érzem hogy valahogy nem vagyok elég. Nyilván hiszen én nem vagyok pszichológus, de nagyon sok mindennel próbáltam neki segíteni:(



2021. szept. 8. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Nem a te dolgod helyre rázni, megvan a magad baja. A vagdosás gyerekes figyelem felkeltés. Nem a te figyelmed kell neki, de agyilag még nem tart azon a szinten, hogy megoldja a problémáit. Majd tanul a saját hibájából.
2021. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a kommented, a figyelem felkeltés azért nem igaz mert sosem hangoztatja, nekem sem mondta.

Van egy osztálytársam de rajta látszik hogy figyelem hiányos mindig mutogatja meg arról beszél de ismerem a barátnőm és ő nem ilyen, a problémáit is csak nekem mondja mert bízik bennem.

Én mindig máshogy vezetem le a feszültséget és próbálom megoldani a problémákat ahogy te is irtad.

Lehet hogy majd ő is rájön, csak sajnos tudom hogy ez nem ilyen egyszerű és a vagdosásra is rá lehet szokni

2021. szept. 8. 16:03
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Szólj a szüleinek, tanárnak, iskola pszichológusnak stb. Te nem fogod kirángatni ebből a tini korszakból.

[link]

2021. szept. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Több lehetőség is van, a döntés a tiéd.


1.) Kitaláltok magatoknak közös programokat, eljártok együtt szórakozni, sportolni, túrázni vagy bárhová. Azaz élitek az életeteket mint a barátok jelentős többsége.


2.) Nem fontos neked annyira, hogy bármit is tegyél. Nem a te dolgod, van enélkül is elég bajod. Szakítsd meg vele a kapcsolatot.


3.) Rettenetes az élet, szar a világ, csak szenvedés az egész, nincs értelme semminek. Legyetek közösen öngyik.

2021. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ meg a linket.

Annyi a gond hogy nem igazán szeretném az anyukajanak mondani anelkul hogy ő megengedte volna csak nemtudom ő elmondaná e. Aki szeretné annak privátban leirom hogy mi is lehet a baja tulajdonképpen a barátnőmnek, csak itt most nem szeretném.

2021. szept. 8. 16:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kell leírni, hogy mi a baja. Segíteni akarsz neki? Akkor szólj a szüleinek. Így csak bűnbak vagy, ha titkolózol vele együtt.
2021. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

4.

Az első tipp jó, a többi meg hozzáállás kérdése. Lehet igazad van lehet nem de nekem fontos a barátnőm. És szeretem annyira hogy megprobáljak segíteni neki.

A közös öngyilkosságot hanyagolom mert én nem szeretnék az lenni, szerintem is vannak szar dolgok az életben de én nem gondolom hogy erre az öngyilkosság lenne a legjobb mód.

A barátnőm elég pesszimista, én kicsit pozitívabb vagyok általában megpróbálok megoldást keresni a gondjaimra.

A másik meg hogy semmi pénzért sem hagynám el mert eddigi éveim során mással nem tudtam azonosulni ilyen szinten mint vele.

2021. szept. 8. 16:41
 8/13 A kérdező kommentje:

Valószínű szólok a szüleinek, de előbb mindenképpen beszélek vele a pszichológusról.

Köszi a válaszokat meg aki segíteni akart.

2021. szept. 8. 16:51
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Beszélhetsz, de igazán beláthatnád, hogy semmit nem ér a te szavad, a tetted, hiába vagytok tökjó barátnők. Még neked is hazudik. Szóval ne akarj hősködni, mert ha a fejed tetejére állsz, se fog miattad megváltozni. Minél előbb szólsz a szüleinek, annál előbb jön helyre a barátnőd.
2021. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd rá, majd kinövi. Na majd lesz egy saját kolbásza amin levezetheti a feszültségeid meglátod abba fogja hagyni.
2021. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!