Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőmnek tényleg van...

A barátnőmnek tényleg van valami baja vagy csak kitalálja?

Figyelt kérdés

Nem tud megmaradni egy munkahelyen sem, mert azt mondja ő állandóan fáradtnak érzi magát, figyelmetlen és lassan dolgozik (ezzel tisztában van) ezért kirugják vagy a fáradtság miatt felmond. Arra fogja hogy ő biztos depressziós.

Öngyilkossági gondolatai vannak de tudom hogy nem fogja megtenni, mert azt mondogatja hogy majd ha begyógyszerezi magát akkor már csak észre veszik hogy van valami baja, vagyis ő nem akar meghalni, csak figyelem felkeltés ez az egész "öngyilkos leszek" szöveg nála

Állandóan azt mondogatja hogy ő depressziós, birtoklási vágya van, kényszeressége, borderline személyiség zavara, nárcisztikus... Meg ilyen olyan mentális betegségeket kitalál magának amiket a neten olvas. Mert ezekre fogja szerintem hogy valójában lusta a munkához, és egyáltalán nem akar dolgozni.

Mindenkit hibáztat hogy vele senki nem foglalkozik, senki nem veszi észre hogy valami baja van, még a pszichiátere sem... Őt egyenesen gyűlöli hogy hogy lehet pszichiáter léttére olyan aki egyáltalán nem foglakozik a betegeivel.

Egy elismert betegsége van, pánikbetegség. 1 éve kezdődött nála, végül oda jutott hogy nem mert kimenni az utcára sem, és egyedül nem maradt meg a házban. Akkor bekerült a pszichiátriára másfél hónapr. Szedi a gyógyszereit és ilyen téren semmi baja, egyedül utazik, jön megy, nagyon ügyesen leküzdötte.

2 féle pánikbeteg létezik. 1 aki azt hiszi hogy a pánikroham tünetei valami betegségnek a tünetei és ezért kitalálnak maguknak mindenféle betegséget, hogy ez és ez a bajuk. A második pedig amilyen a barátnőm is volt/van, aki elismeri hogy minden tünet amit érez az csak a pánik miatt van, és ő ezzel tisztában is van/volt sosem találta ki hogy biztos szívbeteg vagy ilyesmi.

Szóval ezért nem is értem ezt az egészet, lehet tényleg van még valami mentális betegsége amit nem vesznek észre?



2021. szept. 10. 02:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg még annyi hogy néha ha ideges véresre veri az öklét, vagy lekaparja a bőrt a lábáról, azt is véresre. Meg karcolások, harapások vannak rajta.
2021. szept. 10. 02:52
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezem mi történt, vagy kitalál valamit vagy beismeri amit tett.
2021. szept. 10. 02:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még egy pár dolog, akit érdekel többit privátban
2021. szept. 10. 03:02
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy itt senki sem fog tudni neked erről többet mondani, főleg nem diagnózisokat felállítani, ott van a pszichiátere. Másikhoz kell mennie, ha ővele nincs megelégedve.
2021. szept. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 4-es válaszolóval. A leírásod alapján lehetnek még egyéb mentális zavarai, de ezt csak pszichiáter állapíthatja meg. Ajánlom, hogy váltsatok pszichiátert.
2021. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Nekem kicsit felnőtt kori adhd nak hangzik. Abban van sok amit nem ismernek fel a pszicológusok. Tipikusan ilyen gondok vannak amiket írsz, hogy figyelem elkalandozások, késések, dolgok elhagyása, munka nehéz megtartása. És a depi az csak járulékos és emiatt keletkező kudarcokból jön.


Ettől szét tud esni az élet, de jól kezelhető, akár gyógyszer nélkül is.

2021. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit szed. De a pánikbetegségre adott gyógyszerek mellékhatásai a fáradtság érzése. Onnan tudom hogy ismerősöm küzdött a betegséggel és olyan gyógyszert szedett aminek ez a mellékhatása volt. Esetleg a szakemberét kérdezd meg hogy ez fenn állhat-e ennél a gyógyszernél.
2021. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!