Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antipszichotikum és antidep...

Az antipszichotikum és antidepresszáns károsítja a májat?

Figyelt kérdés

2021. szept. 11. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Én antidepresszánst szedek, most voltam vérvételen, összehasonlítottuk az eredményeket az orvosommal a fél évvel ezelőtti eredményekkel amikor még nem szedtem és egyértelműen igen, terheli a májat nem is kicsit. Hivatalosan ezért is kéne a pszichiátereknek havi szinten vérvételre küldeni azokat a betegeket akik antidepresszánst vagy antipszichotikumot szednek, mert sok értéket megváltoztathatnak a vérképben, de a nagy többsége szarik bele nagyban.
2021. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Hosszú távon nagyon. Alkoholnál nyilván a mértéktől, rendszerességtől is függ.
2021. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Egy egészséges ember számára semmi problémát nem fog okozni se a májnak se a vesének. Abból nagyobb probléma lehet, ha nem rendszeresen szeded az antipszichotikumot amit felír.
2021. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsótol kérdezem,H bármelyik gyógyszer papírjat olvastad-e??? Mert mindegyik szer nagyon káros a májra ,végére,szívre mindenre.csak ezt a pszichiáter nm mondja el, legalább félévente vérvizsgálat ajánlott, litiumnal meg havonta.ezek mind mérgek,drogok. És van az a helyzet hogy kellenek a gyógyszerek,de aki teheti sohase kezdjen bele,inkabb pszihcoterapia,v pszichológus.
2021. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*vesére
2021. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól mondja az utolsó. Az első vagyok, a vesefunkcióm is romlott kis mértékben, csak nem ez volt a kérdés, így nem is írtam.
2021. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvastam. Nyilván minden olyan mellékhatász is bele kell, hogy írjanak, hogy a gyógyszertársaságot ne lehessen beperelni. Hiábs van az erős gyógyszerekben pl. hirtelen halál, mégis forgalomba kerül. Az antidepresszáns nem egy komoly dolog ilyen szempontból. Az antipszichotikum annál inkább.
2021. szept. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!