Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus / pszichiáter/...

Pszichológus / pszichiáter/ vagy akár life coach? Melyik szakembert ajánljátok leginkább kevert problèmák esetèn?( Depresszió,viselkedeszavar- autizmus jellegű,èletvezetesi problèmák. Megosztanátok saját tapasztalataitokat? ( Akár privatban)

Figyelt kérdés
Èvek óta küzdök egyre súlyosbodó depresszióval. Próbáltam segítséget találni, de az állami ( sztk) helyeken nincs senkire idő,felirnak gyógyszert és kész. A gyógyszer abban segített,hogy egyáltalán a napi feladataimat el tudjam látni. Azt mondták szükséges lehet pszichoterápia. Elkezdtem keresni interneten szakembereket. Úgy voltam vele már,hogy kiszorítom azt a pénzt,inkább fizetek,csak legyek jobban.Több embernèl jártam,alkalmanként átlag 15 ezer forintért,de érdemi segítséget nem kaptam.volt,aki oda se figyelt szinte,csak az órát nézte,volt,aki ecsetelte,hogy ő Németországban dolgozott,és ha most ott lennénk akkor milyen jól tudna nekem segíteni,de így sajnos úgysem tudnám megfizetni,mert az ülések százezer forint feletti összeget tennének ki havonta. Volt aki bentfekvo pszichoterápiát javasolt,ezt nem tudom megoldani,mert szükségem van a munkabèremre. Volt olyan hely ( pszichiáter szakorvos) ahol kifejezetten megalázva éreztem magam. Egyetlen egy hely sem volt ahol akár egy tesztet vagy bármit kitoltettek volna vagy akár egy érdemben elkezdődött volna egy "terápia" . Belefáradtam, és nincs annyi pénzem, hogy szórjam ki az ablakon,hiszen ahhoz hogy beszéljek egy szakemberrel és kiderüljon,hogy ő sem tud érdemben segíteni,egy alkalmat ki kell fizetnem. Mentálisan nagyon rosszul érzem magam,szükségem lenne szakember segítségére, de akár mèg egy jó coach is sokat tudna segíteni. Tapasztalataitok alapján tudnátok nekem ajánlani valakit? Elsősorban Budapesten, de más régió sincs kizárva. Előre is köszönöm.

2021. szept. 11. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok szakembert ajánlani, illetve nincs személyes tapasztalatom róluk. Az viszont elkeserítő, hogy ilyen a felhozatal pszichológusokból, pszichiáterekből nálunk, holott elkeserítő a lakosság mentális állapota.


Van a fb-on egy csoport, Almási Kitti pszichológus vezeti, akihez én magánemberként is bizalommal fordulnék a problémámmal, mert nagyon alapos és lelkiismeretes, de gondolom, az ára is elég magas lehet. Viszont a csoportban olvasgatva sok mindenre választ kaphatsz, rengetegen írnak. Egymás által a nevük.

2021. szept. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Life coach terápiában nem tud segíteni, ők "egészséges" embereknek segítenek, és ezt kérlek értsd most jól.

Egyéni terápiában gondolkodsz, vagy csoportos is megfelelne? Ez utóbbi nem mindenkinek való, a zárkózottsága okán.

2021. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Pszichiáter orvos, a life coach egy hülyeség, a pszichológus csak bölcsész, tehát kizárásos alapon én a pszichiátert választanám.
2021. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mónikát tudom ajánlani,nekem nagyon sokat segített évekkel ezelőtt. A férje pszichiáter és a gyógyszert is segítettek elhagyni. Minden jót kívánok neked.

2021. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter valóban orvos és ezért gyógyszerezhet is, ezért nagyon sok pszichiáter nem is gondolkodik másban, csak gyógyszerezésben. Van aki csak gyógyszerrel próbálja megoldani a gondokat és meg se hallgat. Más (talán jobb) pszichiáter csak kiegészítésként használ gyógyszert, de a többi problémával is foglalkozik, mert kell is ezekkel foglalkozni, nem csak gyógyszerezni. Ez is nagyon személy és helyzet függő.


A pszichológus bölcsész, de nem hülyeség. Egy jó pszichológus nagyon sok lélektani működést és azok rendellenességeit ismeri és nagyon sokat tud segíteni benne, hogy rendbe tudd tenni a dolgaidat. A pszichológusoknak is van több féle szintje. Egyszerű pszichológia diplomával nem is foglalkozhat terápiával valaki, ahhoz külön terapeuta képzés, klinikai szakpszichológus és egyéb képzések kellenek.


A coach sem hülyeség, mert a coaching módszertan is nagyon sok féle problémát, megakadást képes megoldani, főleg ha azok önmagukban állnak és nem mélyebb, komolyabb pszichés problémákból erednek. A coach abban tud segíteni, ha van egy olyan életvezetési problémád, amit mások meg tudnak oldani, te viszont megakadsz benne, akkor ő segít megtalálni ennek a megoldását, hiszen mások már ismerik, csak neked kell megismerned.

Ennek tipikus példái az időgazdálkodás, halogatás, karrier tervezés, életmód váltás, stb.

Ha komolyabb problémáid vannak, pl. gyerekkori hatásokból, traumákból eredően nem tudsz megküzdeni bizonyos dolgokkal, akkor előbb ezekkel a forrásokkal szükséges foglalkozni, hogy később ne okozzanak további problémákat. Itt már pszichológus kell. Ha nagyon súlyosak ezek a problémák, vagy akár szervi okai is vannak, akkor már szükséges lehet pszichológusra.


Különösen a coachokra igaz, hogy nagyon vegyes a felhozatal, mert még csak diploma sem szükséges hozzá, egyszerűbb képzéseken bárki szerezhet coach képesítést. Emiatt pedig elég nagy a szórás, hogy ki mennyire jól csinálja azt, amit. Jobb esetben azért eleve jobb probléma megoldó képességű emberek mennek ilyen képzésre, de sajnos nagyon sok az olyan, aki a saját életét se tudja megoldani, mégis abból akar élni, hogy majd másét megoldja.

Pszichológusok közt is nagyon sok a különbség, ahogy már a különféle szakterületek (pl. pszichoanalízis, kognitív terápia, stb) is nagyon eltérőek. Na meg az adott szakember tapasztalatai, habitusa is nagyon más lehet. Én pl. nem nagyon tudom elképzelni, hogy ki az, de van akinek pl. Csernus stílusa működik, nem másé.


Mivel mindegyik szakember emberekkel dolgozik, nagyon sok múlik azon, hogy kinek milyen a stílusa, mennyire sikerül egymásra hangolódni, szót érteni, mennyire alakul ki a bizalom. Sok esetben ez még csak nem is a szakember hozzáértésén múlik, egyszerűen csak nem találjátok a közös hangot. Sajnos erre nincs más recept, mint megkeresni azt, akivel neked sikerül megfelelően együtt dolgozni.


Ma már egyre több szakember tart előadásokat, nyilatkozik, cikkeket ír, stb. Ezeket megismerve jobban ráláthatsz, hogy ki milyen és ez segíthet belőni, hogy mennyire sikerülhet szót értenetek.

2022. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!