Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már testképzavarnak számít?

Ez már testképzavarnak számít?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategória vagy sem, de szerintem ez pszichés probléma.

165cm vagyok és 75kg.

Ha látok egy másik nőt a közelemben úgy érzem mintha háromszor akkora lennék mint ők. Szinte érzem magamon a súlyfelesleget ahogy “nehezedik” rajtam amikor egy légtérben vagyok velük. Ha el kell képzelnem magam ,hogy nézhetek ki kívülről, egy pufók tehenet látok magam előtt. Mindenki mást max 40kg-osnak látok/gondolok. Van olyan időszak amikor próbálok tenni ellene, hogy lefogyjak, de van amikor belenézek egyedül itthon a tükörbe ès egy nőies alak néz vissza rám. Ha viszont utcára megyek vagy társaságba mindig az jár a fejemben mennyire kövér vagyok másokhoz képest. Tudom, nem kellene másokkal foglalkoznom , magamnak kell tetszenem, de nem bírok valtoztatni a negatív gondolataimon.

Érdemes lenne pszichológushoz fordulni?

Köszönöm!


2021. szept. 11. 18:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%
Gusztustalanok egyes emberek! Igen, telt vagy, no de, hogy kövér?! Megnézném azt aki ezt írta. Vajon ő tökéletes? Ne foglalkozz ezekkel a hozzászólásokkal és másokkal sem.
2021. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Akik itt lekövéreztek és azt mondták nem lehetsz nőies valószínű nagyon fiatalok, vagy ők is testképzavarral küzdenek. Ne vedd magadra, direkt lázítanak ezen az undorító oldalon.

Utolsó 3 válaszolóval értek egyet.

2021. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

Nincs itt semmiféle lázítás.

Csak nagyon el van már billenve a világ. Súlykolja a mocskos média, hogy kövéren is gyönyörű mindenki.

Azért néhány évtizede nem volt még ekkora arca az elhízott embereknek - meg nem is voltak ennyien - és mindegyik tisztában volt vele, hogy kövér és ez ellen vagy tett, vagy úgy maradt, de nem acsarkodott a reálisan gondolkodók ellen, hanem csendben tudomásul vette, hogy nem okés, ahogy kinéz.

Nekem nem kell bizonygatnom semmit, hogy hogyan nézek ki.

Elég nekem, ahogy végigmérnek a kövér nők. :D

165 cm vagyok és 59-62kg, homokóra alkat. Az ingadozás meg a menstruációs ciklus miatt van.

A kérdező kövér.

2021. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
34%

Attól, hogy leírod még hatszor, hogy a kérdező kövér nem leszel vékonyabb te sem a 60kg-oddal.:D

Pedig aztán az sem olyan hú de karcsú.:))

2021. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

#8

Miért kell azzal szédíteni embereket, hogy gyönyörűek, ha nem azok? Nem mindenki szép, sőt a legtöbb ember nem az, ezt el kell fogadni. Nagyon fejletlen lelkivilága lehet annak, aki ezen az egyszerű tényen megsértődik. Persze, mindenki gyönyörű akar lenni, én is jobban örültem volna, ha egyenes fogsorral és pisze orral áldott volna meg az ég, és ha nem kellett volna milliókat költenem plasztikára meg fogszabira, de ez van. Nem mindenkinek szerencsés a genetikája. Ettől még sosem áltattam magam azzal, hogy görbe orral is gyönyörű vagyok, ahogy 20 kg felesleggel sem ringatnám magam ilyen tévképzetekbe. A súlyfelesleg ledobása ráadásul nem is kerül milliókba, tehát ez sem lehet kifogás. Ez pusztán lustaság.

2021. szept. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
35%

14. Tudtam, hogy a hatossal kezdődő számba is beleköt valaki. :D

Mindenki meglepődik a teremben, hogy hány kiló vagyok, mert kevesebbnek néznek.

Amúgy ki írta, hogy "karcsú" vagyok? A kérdező kövérsége a téma.

Súlyzós edzés heti 4x-5x, jó kaják. Lapos has, c kosaras cici, kerek popsi. De az ilyen kis cinikusok úgysem értik és elég nekem, ahogy a többi nő végigmér.

A fiam 182 cm-el, 87 kg az iskolaorvosi vizsgálaton túlsúlyosnak lett kihozva. A BMI percentilse 90-97!!! :D

Kondizik, szín izom, kockahas, erezettség, szálkásság.

Az iskolaorvos a vizsgálati lapján fogyókúrás diétát írt elő!!!

Ezt azért írtam le, mert mint írtam totál el van billenve a világ.

Az izmos test elhízottnak van kihozva, egy elmaradott vizsgálati módszer alapján, a 15 kg plusz zsír meg nőiesnek.

Röhej. A kérdező biztos nem sportol és az izom adja a súlyát, de biztassátok csak milyen gyönyörű!

2021. szept. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
34%
Na te is egy unatkozó feleség vagy ha ezzel vagy még mindig elfoglalva:D kit érdekel a fiad őszintén? Férfiaknál tök mások a számok...
2021. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
32%

#8 vagyok #13 te pedig undorító. Ez ennyi ha nem érted mi a probléma veled akkor még buta is vagy.

Csak egy kérdés az olyanoknak akik úgy gondolkodnak mint te ti mitől gondoljátok hogy aki nem vékony kevesebbet ér? "Nem volt ekkora arca az elhízott embereknek" Fejtsd ki kérlek miért is van nagy arca az elhízottaknak, azért mert el merik fogadni magukat és ha a tükörbe néznek nem undorodnak maguktól. Nagyon szegény lelki világod lehet neked ha a vékonyságot egy emberi értéknek tartod. Senki nem lett még attól jobb ember hogy vékonyabb. Attól pedig egyenesen felfordul a gyomrom hogy efy nőket amúgy is elnyomó társadalomban peldaul te meg a saját nőtársaidat is lehúzod.

De csak hogy elmeséljek egy történetet neked, pontosab ugyan úgy néztem ki mint te 58-60 kg, de borzasztóan utáltam a testem és rettegtem hogy a hozzád hasonló idióták miket gondolnak rólam, meghíztam, 70 kg vagyok, de el tudtam fogadni a testem és képzeld el sokkal boldogabb és jobb ember vagyok mint régen. Az hogy ki milyen annak semmi köze a kilóihoz és én előbb állok szóba egy 200 kilós emberrel mint egy ítélkező, nagyképű (persze közben önbizalomhiányos) hülyevel.

2021. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
32%
De amúgy meg az is érdekelne hogy engem ki és miért pontozott le?
2021. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

#18

Hol írt olyat a 13-as válaszoló, hogy egy vékony nő többet érne vagy jobb ember lenne egy kövérnél? Sehol. Direkt túlzol és ferdítesz. Annyit írt, hogy régen egy kövér nő tisztában volt azzal, hogy nem gyönyörű a háj. Mondjuk hájfétises férfiak szemében az.

2021. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!