Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért múlhatott el az életkedvem?

Miért múlhatott el az életkedvem?

Figyelt kérdés
Középiskolás fiú vagyok és egy éve körülbelül az a legnagyobb motivációm reggel, hogy este újra lefekhetek aludni. Napközben olyan vagyok szinte mint egy élő halott, nem tudok koncentrálni, bánatomban iszok. Tanulni sincsen kedvem és mivel jó hírű gimnáziumba járok, a tanárok és a diákok ki is néznek emiatt. Szerintetek érdemes lenne pszichológus segítségét kérni?

2021. szept. 13. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Én is hasonló voltam, és vagyok még most is. (23 éves vagyok.) Párkapcsolatom nem volt még soha, barátom elvétve rövid ideig voltak, és középiskolában Én is csak voltam mint egy darab sz*r. Nem jó így, az biztos.


Ha jó hírű gimibe jársz, akkor azért kellene tanulni. Főleg ha érdemes, mert olyan szakirányt tanulsz. Ha elvárják, akkor illő lenne. Már csak saját magad miatt is. Nehogy ezért rúgjanak ki, mert azt hiszik hogy erős neked ez az iskola. Utána csak bánni fogod, az biztos.


Az ivással alapesetben nincs addig probléma, amíg nem mértéktelenül iszol, és nem össze vissza. Szerintem pár sör rendbe van.


Bár, azért nem mindegy, hogy hány éves vagy? Friss 14 éves 9.-es, aki most tölti majd a 15-öt? Mert az sem mindegy, hogy utolsó éves vagy-e esetleg?


De lényegtelen, mert most kezdődött el ez a tanév, két hete mentek először suliba a diákok minden felé.


És már most nincsen kedved tanulni? :D Ó jaj! Mi lesz veled később?


Attól függ. Miért szeretné pszichológushoz menni? Kisebb korban trauma, vagy talán valamilyen lelki betegség? Bezártság, rossz közérzet, anti szociális lennél? (Azaz utálod az embereket, és közöttük lenni.)


Valahogy Én is ilyen voltam egyébként. Bár, én nem bánom hogy szűz vagyok, mivel felelősségteljes felnőtt lettem, én úgy gondolom. Full tiszta erkölcsim van, még csak tanúként sem voltam bent sehol egyik őrsön sem. De bulikba sem jártam.


Ha ilyen vagy, nincs ezzel baj, csak próbáld meg magadat szinten tartani, és ne egyre a rosszabb irányba. Próbáld meg azt, amit sokan tanácsolnak ilyenkor. Vágj bele valamibe, és keress egy hobbit.


Minimum AM-es jogsit megcsinálhatod, menjél motorozni. (Természetesen józanon. :D)


Játszál akkor gépen, vagy PS-en. PS4 Pro vagy PS5-öt javaslom. Ha nem alkalmas rá a géped, akkor vegyél hozzá alkatrészeket, vagy vegyél kompletten. És akkor irány multizni több emberrel. Lehet Online is barátokat szerezni, és manapság senki sem megy ki focizni, meg labdázni az utcára. Szomorú sajnos, de ez van.


Ez is egy elfoglaltság.


Én nem jártam bulizni szinte soha, mert ami volt egy-két alkalom nem igazán nevezném bulinak.


Én is elvoltam magamnak, csak az a baj, hogy mértéktelenül ittam a rengeteg energiaitalt napjával évekig, a kólát és a cigit is mértéktelenül szívtam és ittam. Hál istennek, nem volt eddig semmi komolyabb bajom, de a múltkor úgy be rosszultam, hogy abba is hagytam a dohányzást és az energiaitalozást.


Ezt azért írom Neked, hogy nehogy így járj, mint én. A fogaim katasztófák.


Le vannak már töredezve, és rohadnak mint az állat. A sok szénsav. A kóla és az energiaital. Be is van sárgulva. A sok cigi, és még a kávé is rá tesz.


Rá jöttem nagy nehezen, hogy nem szeretnék sem vese és máj vagy szív átültetést, szóval elkezdtem most picit jobban odafigyelni magamra, ha már eddig nem tettem.


El is szeretnék majd kezdeni sportolni. Legalább futni, és találni valami konkrét sportot, amit szeretnék űzni akár hosszabb távon is.


Szóval keress hobbit, és űzd azt.


Menj el táncolni. Lehet meglepődsz, és felkelti érdeklődésedet a téma.


Ha tesi ember vagy, vagy van egy kis érzéked például a focihoz, kosárhoz, kézihez akkor meg menj valami labdajátékot csinálni.


Ahhoz sok ész nem is kell, és még országosan is híres sportoló lehet belőled. :D Kaphatod a milliókat, mint a magyar válogatott a semmire. :D

2021. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet lepontozni meg kinevetni, de van egy biztos módszer ami furán hangzik, de aki kipróbálja az tudja, hogy garantált siker.

Tehát a módszer: intenzív mozgás + sok vitamin. Meglátod csodát tesz.

2021. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én az előző 1-es válaszoló vagyok, nem a kérdező. A "sok" vitamin nálam megvan napi szinten, már csak a mozgásra és a kapcsolatok kiépítésére kellene koncentrálni. :D Ment a Zöld, pacsi. Nem gondolnám, hogy egy ilyen egyszerű de értelmes kommentért valaki lepontozna. :D
2021. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!