Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok emberek közt mit...

Szorongok emberek közt mit csinaljak ?

Figyelt kérdés
Alkoholista vagyok,mert ha iszok akkor nem vagyok zavarba emberek közt. Félek,hogy tönkremegy a májam ,de ha nem iszok akkor dolgozni se tudok és semmi mást mert szorongok ,zavart vagyok társaságba.
2021. szept. 15. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Egész egyszerűen ne foglalkozz hogy mit gondolnak rólad mások és ne legyen megfelelési kényszered. Nekem ez segített
2021. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Addiktológus és pszichiáter kell. Az alkoholizmus végeredménye csak az utca és a teljes testi és lelki leépülés.
2021. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Addiktológust, és klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeutát kellene felkeresned. Előbbit értelemszerűen az alkoholizmus miatt, utóbbit pedig a szorongás kezelése érdekében. Rá kell jönni a szorongás kiváltó okára, és azt kell kezelni/megszüntetni. Ebben segít a pszichoterápia, amit csak az említett két szakember végezhet. Ők eldönthetik, hogy szükséged van-e mellette pszichiáterre, azaz gyógyszeres kezelésre. Amennyiben igen, akkor javasolni fogják egy pszichiáter felkeresését.

(A gyógyszer csak egyfajta "mankó", ami csökkenti a tüneteket, de nem helyettesíti a pszichoterápiát! Súlyosabb eseteknél azért van rá szükség, mert a pszichoterápia egy hosszabb idő múlva fejti a hatását, míg a gyógyszer általában 2-3 hét múlva hat. Amikor a pszichoterápia eredményei kezdenek megmutatkozni, akkor el lehet (és el is kell) hagyni ezt a mankót.)

2021. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Válts fûre.
2021. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Derítsd ki, hogy miért szorongsz,plusz figyeld magad, az agyad miközben erősebb vagy gyengébb, figyelj az érzéseidre és bízz abban hogy semmi rossz nem fog történni, ebben pedig az segít ha a jó dolgokat veszed észre körölütted
2021. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kognitív viselkedés terápiát kéne kipróbálnod, van egy könyv ami nekem segített, de pszichológussal kell egyet végigcsinálni, sajna 1 millio is elmehet pszichologusra. Ha találasz jót. Ez a könyv: [link]
2021. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy pozitív dolgot máris állíthatok rólad: tudod hogy az alkohol rossz és félsz is hogy tönkretesz. Ergo én szerintem ugyan, de nem vagy igazi alkoholista, mert csak a szorongásod próbálod "kezelni" vele. Ez egyfajta pótcselekvés is. Jómagam is innék, de rajtam valamiért nemfog az alkohol. Értsd nem oldja a szorongásom, a pánikot, stresszt. Szinte semmit.

Mindenképp adiktológus és pszichológus, pszichiáter. Ez a fajta szociális fóbiát lehet kezelni. Pontosan mi zavar? Mitől félsz? Mi gerjeszt benned ekkora szorongást, hogy az üveg után nyúlj?

2021. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Attól félek és szorongok hogy zavarba leszek. Valami megfelelési késztetést érzek.
2021. szept. 18. 11:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az áldozat és elnyomó közti kapcsolatoto elfelejteni.

Ez felelős a mentális betegségek nagy részéért.

2021. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!