Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik Antipszichotikumot...

Utaji kérdése:

Melyik Antipszichotikumot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Hogy őszinte legyek, nagyon félek ezektől a gyógyszerektől, de valószínűleg kell majd szednem valamelyik fajtáját.

Nagyon nem szeretnék elhízni, vagy torzulni (személyiségileg). Van olyasfajta antipszichotikum, amitől esetleg nem leszek leszedálva/roncsolva minden téren? Vagy ebben ne is reménykedjek?

(Skizofrén vagyok)

19/F



2021. szept. 15. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyiket sem, mivel ezek nem csak vénykötelesek, hanem szakorvosi javaslat is kell hozzá.
2021. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak Pszichiáter írhatja fel tehát nem tudsz válogatni, adnak valamit aztán vagy jó lesz vagy nem. Én is skizofrén vagyok, Ripedont kaptam végülis jól vagyok tőle. De ismerek olyat aki pl aludni nem tud gyógyszertől vagy más baja van. A ripedontól nem lehet hizni annyira de szerintem mindenkire kicsit másképpen hat.
2021. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amit az orvos felír.
2021. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kventiax.
2021. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Ajánlani? Ez nem egy bluetooth headset, amit a netről rendelsz. Majd az orvos felírja azt, amit a te esetedben a legjobbnak tart.
2021. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg úgyis próbálkozni kell majd, hogy mi jön be, szóval lehet, hogy többet is “kipróbálhatsz”. Bízd az orvosodra.
2021. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok a tudatlanságomért. Egyre jobban kezdek szétesni. Gondoltam, hogy majd az orvosom fogja ezt felírni, és sajnos nem tudok majd válogatni, csak rosszul fogalmaztam meg magam. Arra lennék kíváncsi, hogy melyik az az antipszichotikum, aminek a legkevesebb negatív mellékhatása van. Esetleg van-e egyáltalán ilyen.
2021. szept. 16. 01:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél más antipszichotikum válik be. Valakinél egyik sem vagy csak részben. Ez tök egyéni.
2021. szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Manapság jó gyógyszerek vannak. A regila viszonylag új, magyar gyógyszer. De sok más is van. Abilify például.
2021. nov. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Velem meg szokták beszélni, hogy mit adnak, van beleszólásom. Kérésemre le is cserélték, arra amit kértem. Kórházban is választhattam antidepresszánst a korábbi tapasztalataim alapján.

Van olyan orvos, aki a beteg korábbi tapasztalatait figyelembe veszi.

Azt hogy neked mi jó, mi nem jó, úgy lehet megtudni, hogy elkezded szedni.

Nem mindenkinek ugyanazok a mellékhatások, nem mindenkinek ugyanaz hat jól.

Nekem egyik sem felelt meg....maradt a hangulatstabilizáló helyette, akutban max pár hétig a legkisebb adag felét beszedném.

2021. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!