Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdötték/mérsékeltétek...

Hogyan küzdötték/mérsékeltétek a szorongást, és a stresszt?

Figyelt kérdés
Jó pár éve vannak mentális problémáim ez visszavezethető a folyamatos gyerekkori csúfolódásra, az önbizalomhiányból fakadó gátlásomra, a borzalmasan sok halálesetre a családban amit nem sikerült sose feldolgoznom, a trauma élményekre amik miatt kialakult a halálfélelem, az állandó rossz/negatív látás, az OCD elkezdése ami szintén gyengített rajtam, és még jó pár apróbb/nagyobb dolog. Egyszerűen úgy rámgyűltek ezek, hogy nem tudok tőlük élni. Nem iszok, nem nyugtatózok, nem kábítószerezek semmivel nem csillapítottam még igazán ezeket a dolgokat, lehet régebben 1-2 éve volt egy időszak ahol füveztünk úgy havi 1-2-szer de azzal is leálltam különösebb behatása nem volt rám, csak növelte a pánikomat sajnos. Lényeg az, hogy semmivel nem tudom lenyomni magamban ezt, csak "elterelni" tudom ideig-óráig a figyelmemet. Most engem olyan pratikák, tapasztalatok, tanácsok érdekelnének ami neked, vagy ismerősödnek, családtagodnak, barátodnak bárkinek bevált ilyenkor, ha lehet mellőzük a "mEnJ oRvOsHoZ mAjD ő HeLyRe PoFoZ" járok pszichológushoz jó ideje, és lehetséges hogy pszichiáterhez is fogok, de érdemileg ezt magamban kell megoldanom, és kezelnem amit nem tudom hogy kell. Gyógyszert még nem szedtem az orvos említette, hogy lehet majd kéne antidepresszánst, de még semmiben nem állapodtunk meg. Minden ötletet szeretettel várok, és borzalmasan hálás leszek érte.

2021. szept. 15. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Szabad tudni, hogy lány vagy esetleg fou vagy e?
2021. szept. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Fiu* bocsi
2021. szept. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az autogén tréninget próbáltad?
2021. szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
22 éves fiú vagyok bocsi ezt nem említettem
2021. szept. 15. 19:34
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 Hallottam már róla, de "magának" próbálgatnia az embernek elvileg elég veszélyes, de sokat nem tudok róla.
2021. szept. 15. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, jópár év alatt sem sikerült megoldást találnom erre nekem sem. Pszichológus segített valamennyit? Én még erre sem vettem rá magam.
2021. szept. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Frontin vagy bármi gyengébb nyugtatót, feszültségoldó nem árt. Persze az csak olyan, mint a fájdalomcsillapító: a problémát nem oldja meg. Ha napi 24 órában így szenvedsz, éveken át az nyomott hagy. Úgy érzem durvább élmények gyötörnek, mint engem.

Mivel rajtam a legtöbb dolog nem fogott (alkohol, cigi, drog, nők) alternatív "drogokkal" próbálkoztam. Zenehallgatás, végtelen mennyiségű adat asszimilálása, egy-két kreatív vagy önfejlesztő hobbi (nyelvek tanulása, informatika, olvasás, stb.).

Keress egy hobbit, bármit ami érdekel, szeretsz, megnyugtat. Ahova vagy amibe el tudsz menekülni. Volt időszakom, maikor minden egyes percem be kellett osztani, mert üresjáratban csak a szorongás fogott el.

2021. szept. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A sport is nagyon sokat segít. Futás/kocogás, gyorsabb séta. Ne dehidratáltan, és legalább 40 percet! Kipucol rendesen....és aktiválja a magasabb agyi funkcióid, amik képesek segíteni a problémáidon, és feldolgozni azokat.
2021. szept. 16. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Autogentraing, meditációtmeditációt nem ajánlom. Úgy járhatsz vele mint a fűvel.


D vitamin pótlás segíthet, cofaktorokkal.


Felesleges, káros stimulációk elhagyása, mint például a felnőtt filmek is segíthet. Internet böngészés, online játékok minimalizálása.


Helyettük túrázás természetben, sport, edzés, rendszeres alvás.


Gyógynövényeket györgytea oldalán találsz.

2021. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!