Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Online pszichològus?

Online pszichològus?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy volt esetleg valakinek része online terápiában vagy kamerán keresztül beszélgetett már pszichològussal/pszichiáterrel?


Pszichològusra lenne szükségem vagy pszichiáterre, nem tudom pontosan még magam sem. Az a baj hogy én egy kis faluban lakom és nincs a környékünkön normális, törődő szakember. Olyannál meg már voltam aki felírta a xanaxot pánikbetegségre hogy szedjed majd jobb lessz. Budapesten hallottam hogy sok jò szakember van de nekem az sajnos 120 km lenne. Ezért gondoltam hogy online formában esetleg meglehetne pròbálna kamerán keresztül. De kicsit tartok tőlle, hogy mivan ha épp akkor hangoskodik valaki itthon, vagy megakad a hívás stb..

Tapasztalatokra lennék kíváncsi akinek volt már ilyesmibe része.

Köszönöm előlre is.



2021. szept. 15. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a pszichiáteremmel csak Skype-on keresztül konzultáltam. Semmilyen negatív tapasztalatom nem volt. Annak ellenére, hogy online volt, végig egyfajta megnyugtató és biztonságos légkör érződött. A kamera mindkettőnket kb. has felett/mellkastól mutatott, láttam a reakcióit és ő is az enyémeket. Annyit kiemelnék, hogy neked mindenképp zavartalan körülményeket kell biztosítanod. Itt nem a technikai problémákra gondolok, mert azok bármikor előfordulhatnak, hanem a kulcsra zárt ajtóra és a nem oda tartozó hangok kizárására.
2021. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a távoktatásban kezdtem el pszichológushoz járni a saját városomban, most az egyetem kezdetével át kellett térnünk online-ra. Persze jobb személyesen, de még így is azt mondom, hogy megéri skype-on. Ha van egy környezet, ahol nem hallanak téged és nincsen sok háttérzaj, akkor érdemes belevágni.
2021. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!