Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy kikészültem az...

Normális, hogy kikészültem az első beszélgetés után a pszichologussal?

Figyelt kérdés

Ma beszéltem először a pszichológussal, akihez járni fogok. Nem ismert, így minden nehézséget el kellett mondanom(nem ő erőltette, hanem a belső kényszer, hogy megismerje a problemaimat és a legjobban tudjon majd segíteni). Pl bántalmazó kapcsolatokrol beszéltünk...fizikai, szexuális...

A lényeg, hogy az egész délutánt végig sírtam, hányingerem volt, hánytam, remegtem, nagyon megterhelő volt 50 perc alatt ennyi mindent megosztani magamról.

Ez normális? :(



2021. szept. 16. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerinzem igen. Ne aggódj. Felelevenítetted az összes sz@rt - jó hogy ki vagy kattanva.


Próbáld meg a következő alkalommal elmondani, hogy felzaklatott hogy elmondtad.

2021. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen :(


De jobb lesz.

Biztos rengeteg elfojtott emléket idéztél meg!



Ez jobb lesz, meg fogsz konnyebbulni idővel, de kemény menet lesz

2021. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Nekem egyszer azt mondták, pszichológushoz járni hasonlít arra, mint amikor antibiotikumot kell szedned. Először felerősít minden tünetet és elképesztő rossz lehet, aztán szép lassan meggyógyít.

Nem egy esetről hallottam, hogy valaki végigsírta a délutánt, miután kijött a terapeutától. Velem is előfordult, hogy szinte már fizikai fájdalommal járt elviselni az érzéseket, amik feljöttek. Gondolj bele. Mély sebeket okozó, nehéz témákról kellett beszélned, talán még senkinek nem mondtad el vagy csak keveseknek, most pedig itt egy idegen, akiről nem tudsz semmit, de reméled, hogy majd segít. Mindent el kell mesélned és lehet, hogy emiatt kiszolgáltatottnak és sebezhetőnek érzed magad. Nyilvánvaló, hogy megvisel.

Majd a következő alkalommal mindenképp említsd meg a pszichológusnak, hogy ilyen hatással volt rád az ülés, bár lehet, hogy rá is kérdez. A tapasztalataid támpontot adhatnak a terapeutának, hogy mennyire vagy terhelhető és a neked legmegfelelőbb tempóban tudtok haladni.

2021. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Egyetertek az elottem szolokkal. Eloszor en is egy mergezo kapcsolatom miatt mentem pszichologushoz. Az elso alkalommal zsepit keszitettem be, mert akkoriban allandoan sirtam. Nala nem :) Az elso alkalom utan en egy kicsit megkonnyebbultem, ugy ereztem, hogy van velem valaki.

Kesobb onismeret miatt jartam hozza, es ekkor tortentek olyanok, amik nagyon felzaklattak:

- neki mondtam el eletemben eloszor egy 20 eve orzott titkomat. Nehez volt elmondani. Utana szegyelltem magam, es ahogy hazaertem, azonnal bebujtam a takaro ala es aludtam. Nem akartam azon ragodni, hogy mi tortent az ulesen.

- ket relaxacios gyakorlatnal hatarozottan azt ereztem, hogy ezt nem tudom vegigcsinalni. Azt ereztem, hogy nem tudom elviselni azokat a kepeket, amiket elohiv bennem, de leginkabb az erzeseket nem, amiket kivaltanak. Sajat magammal kuzdottem egy darabig, hogy tovabb tudjak menni. Kesobb kerdeztem tole, hogy ilyenkor melyik a jobb: szoljak, hogy alljunk meg, vagy kuzdjem le ezt az erzest. Azt mondta, semmi gond a megallassal, akkor megbeszeljuk azt :)

- mar ket eve vagyok nala, de epp mult heten nyultunk bele valamibe, ami nagyon felkavart. Azt hittem, mar semmi varatlan nem erhet, de ez nagyon kemeny volt.

Ezeket csak azert irtam, hogy kesobb is elofordulnak felkavaro elmenyek. A tobbiek jol irtak: azzal is nagyon sokat tudtok dolgozni, ha elmondod, hogyan erezted magad az adott ules utan. Tolem is mindig kerdezi (a nagy titok bevallasa utan is ezzel kezdte), ma mar magamtol is mondom, hogy milyen volt. Osszefoglalom a hetem, es visszaterek az elozo ulesre.

2021. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
A legdurvább probléma végett fordultál pszichológus. Ez teljesen normális reakció. Hisz, az ilyen dolgokat az ember nem beszéli meg könnyen, bárkivel. Így csak elfojtottad, most meg az egészet ki kellett neki tálalnod és szinte újra átélni (az elfojtás miatt még erősebb).
2021. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
❤️
2021. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hogy vagy?
2022. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!