Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne a vagdosásról...

Hogy lehetne a vagdosásról leszoktatni végleg?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel már egy jó ideje együtt vagyunk és le is szokott róla a nyáron, de most teljesen visszaszokott rá és naponta többször is csinálja... csak ezt nem az elejétől tudtam meg sajnos. Azt mondta hogy próbálkozik, csak nem tudja hogyan. Azt mondta miattam abbahagyja, de nyár elején is ez volt...

Vagyis azt akarom megtudni hogy lehet valakit végleg leszoktatni róla?

Azért szeretném hogy abbahagyja mivel nem szépek a hegek az ember kezén kicsit sem... sőt ha sok van rajta. Vagyis hogy mivel tudná kiváltani azt a fájdalmat amit a vágásnál érez és hasonló lenne, csak nem okozna magának maradandó dolgokat.


2021. szept. 17. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Úgy hogy pszichológushoz, pszichiáterhez kerül. Az öncsonkítás nem az a kategória amiről csak úgy le lehet beszélni valakit..
2021. szept. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Az meg hogy nem szépek a hegek, a legkisebb baj. Idegkárosodást okozhat magának, vagy elég egy rossz vágás és elvérzik, belehal.
2021. szept. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Csak akkor lehet leszokni róla, ha ő is tényleg akarja.

Próbálja meg megfigyelni, hol érzi az ingert a testében. Aztán megpróbálhat azzal a testrészével kísérletezni, hogy milyen tevékenységre enyhül az érzés, mi nyugtatja meg jobban. Nem fognak elmúlni az ingerek, de ha fel van szerelkezve hatásos és kellő számú megküzdési móddal, akkor át lehet vészelni. Én például a karomban, néha az állkapcsomban éreztem azt a feszültséget, ami oda vezetett, hogy megsértettem magam. Amikor keresgéltem, hogy mi enyhíti az érzést, rájöttem, hogy ha ráharapok teljes erőből egy ceruzára vagy ha dobolok a kezemmel, az jó és segít. Hallottam, hogy van, akinek a sport segít, vagy beleordít egy párnába, vagy beledugja a kezét egy tál jégbe, vagy tollal rajzol a kezére ott, ahol vágni akar. Mindenkinek más válik be, próbálkozni kell.

Tudnod kell, hogy ez nem megy egyik pillanatról a másikra. Visszaesni időnként tök természetes, de kitartással a visszaesések között egyre több idő telik majd el. Persze nem ártana, ha egy pszichológussal is beszélne, de ő is csak akkor tud segíteni, ha a barátnőd is ezt akarja.

Jobbulást neki és kitartást mindkettőtöknek!

2021. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Mert nem szépek a hegek...beszarok.

Sok más formája van még az önkárosításnak, amik szintén fájdalmat okoznak, de nem a vagdosásról kéne átszokni egy másik módszerre, hanem erről az egészről kéne leszokni teljesen.

Én is szoktam (vagdosást is és mást is), szóval én abszolút nem ítélkezek, de nem fogok más fájdalmat okozó cselekvésekről tippeket adni. Pszichológus/pszichiáter kéne neki is és nekem is.

2021. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!