Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak késő délután este...

Róbert dávid kérdése:

Miért csak késő délután este érzem magam jobban?

Figyelt kérdés
Úgy értem élénkebb vagyok,sokkal több mindenhez van kedvem.Mikor reggel felébredek az ágyból nincs kedvem semmihez rossz kedvü vagyok.

2021. szept. 19. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hormonok miatt van. A stressz hormonok (kortizol, adrenalin, stb)éjjel, alvás közben termelődik, ezért reggel feszültebbek, nyűgösebbek vagyunk. Ezek a hormonok napközben "kiégnek" a vérből-csökken a szintjük, így estére nyugodtabbak, jobb kedvűek vagyunk. Az öröm hormonokkal is ez a helyzet, estére több van. Mentális betegségeknél (depresszió, szorongás, stb) ez fokozottan érvényes. Amúgy rengeteg hormon és agytevékenység közrejátszik, de mindet nem sorolom fel. Összességében az emberek reggel ingerlékenyebbek, este oldottabbak és jobb kedvűek. Sokan nem tudják, de ezért vannak a bulik, koncertek este, és nem reggel 7 órakor, illetve az esti randik mindig jobban sikerülnek, mint a délelőttiek. Meg még millió egyéb dolog is.
2021. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mikor szoktál lefeküdni és mikor szoktál kelni? Ez is fontos.
2021. szept. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!