Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet erőt meríteni...

Hogy lehet erőt meríteni ahhoz hogy javuljon a mentális állapotom?

Figyelt kérdés
Cirka 23 éves koromra itt vagyok a depresszió, az OCD, a generalizált szorongás, és az önbizalomhiány kavargó tornádójában, és egyszerűen azt érzem szétesik körülettem minden, és hogy nincs egy nyugodt pillanatom, alvásom már mióta nem tudok ellazulni, és egyszerűen a jövőképem annyira negatív, hogy azt kitalálni is nehéz. Egy életvidám, poénkodó srác voltam tele ambícióval, de mostanra napról napra gondolkodok, hogy csak mégegy napot bírjak ki. Pszichológus, és pszichiáter is látott javallottak nekem gyógyszert sima antidepit, de attól jobban rettegek, és félek, hogy az csak rontani fog ezen. Sose szedtem semmilyen gyógyszert egy az hogy féltem a rászokástól kettő meg mert borzasztó cikinek érezném, hogy huszonéves létemre dilibogyók mellett tudok csak létezni. Hogy kéne ebből kimásznom? Bármi tanácsot elfogadok. Nagyon el vagyok keseredve.

2021. szept. 20. 02:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem dilibogyó, és nincs benne semmi ciki ha szeded. Depressziós vagy, szorongsz, ennek vannak biokémiai okai és a gyógyszer ezen tud segíteni, másnak meg inzulin kell tiniként mert nem tudna létezni nélküle, szó szerint sem. Persze tudom, rossz érzés. Mindenki szeretne úgy élni hogy ne legyen ezekre szüksége csak rendesen működjön minden, de az egészséged többet ér annál hogy most ciki vagy sem. Csak adj egy esélyt a dolognak, próbáld ki, nem kell mindenkinek élete végéig szednie. Vannak akik évekig szedik, járnak terápiára közben és egy idő után fokozatosan el tudják hagyni.
2021. szept. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Jó, hogy ellenállsz a dilibogyóknak.. szerintem sincs szükség neked arra.


Arra van szükség, hogy kicsit megembereld magad. Szedd már össze magad. Mindenki érzi amit te, csak ezen az emberek 98%a túl tud lépni vagy nem érdekli.


Olvasd el ezt:


[link]


És kicsit keményebben fogd magadat..döntőrészt te irányítasz a maradék meg sokszor nem tőled függ.

2021. szept. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Manapság mennyi önbizalomhiányos ember van. Főleg huszonévesen. Ez fejben dől el. Nem vagyok az a tipikus "jó nő". Ki tudom magam cicomázni, ha akarom, de nem akarom. Fiús testalkattal is találtam tini koromban olyan fiút akinek tetszettem (meg olyat is aki csak meg akart dönteni). Most 30 évesen is simán kikezdenek velem a pasik (igen a párom szeme láttára is) úgy, hogy nem vagyok full vakolatban és a hajam sincs frissen frizurázva.

Van ismerősöm akinek az arca olyan mintha egy serpenyővel odacsaptak volna neki, tehát nem az a tipikus szépség, de olyan kisugárzása van, hogy tepernek érte a pasik. Egy fiú ismerősöm pedig, kis giliszta, annyira vékony, hogy átsüt rajta a nap, ráadásul kopasz (autoimmun betegség miatt, amit szégyell) elmegy egy buliba és legalább 3 csaj nyomul rá. Szóval ha te vicces, helyes srác vagy, akkor próbáld meg kihozni magadból a legjobbat. Ez a bezártság persze, hogy kihozza a depit, ráadásul vége a nyárnak, jönnek a sötétebb napok, de hidd el, hogy neked is van helyed ebben a világban, csak meg kell találnod. Az pedig nem megy úgy, ha magadba fordulva a sorsodon keseregsz. Figyelj a jelekre, ha valakit érdekelsz, azt lehet tudni.

2021. szept. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy depressziós szorongó embernek hiába mondják hogy szedd össze magad .tudja az mit kellene tenni de fent nem engedi valami ez le is van írva a depresszió generalizalt szorongással kapcsolatban bár ilyen fiatalon lehet kapunyitási

Pánik vagy hogy kiderült

Számára a hogy az élet nem olyan mint ahogy azt gyereknek .otthon. az iskolában elképzelte

Jobb életet mindenkinek

Üdv

2021. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#1 Valamelyest egyet tudok ezzel érteni, és igazad van ebben, de valahogy szeretném, hogy ez ne egy visszatérő állapot legyen nálam.
2021. szept. 20. 15:14
 6/21 A kérdező kommentje:
#2 Hiába akarod, hogy a törött lábú ember ráálljon nem fog tudni attól, hogy ráordítasz, hogy szedje össze magát. Én már évek óta olyan mélyen vagyok, annyit próbálkoztam ez teljesen más, mint ahogy a te fejedbe elképzeled. Ez egy betegség, egy nagyon szar állapot nem lehet csak úgy egyik napról vagy egyik hétről a másikra "kigyógyulni" belőle.
2021. szept. 20. 15:15
 7/21 A kérdező kommentje:
#3 Az önbizalomhiány a legkisebb problémám a legnagyobb az egésznap tartó mérhetetlen szorongás.
2021. szept. 20. 15:16
 8/21 A kérdező kommentje:
#4 Sajnos nem kapunyitási, bár van benne valami, de ez már évekkel ezelőtt is fenn állt amikor még fiatalabb voltam, és nem volt "semmi gondom" az életre.
2021. szept. 20. 15:16
 9/21 anonim válasza:
100%
Ugyanebben a cipőben járok én is, csak én 26 évesen. Én 2x is megpròbáltam az anridepit, de nem tudtam hosszutávon szedni és nem is éreztem a POZITÌV hatásait. Nagyon pròbálkozom meggyògyulni, de még nekem se jött össze...
2021. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%

6os..hát akkor szorongj tovább, képzeld be magadnak a hülyeséget tovább.


Szerekkel nem fogsz kijönni belőle, csak azokra is rászoksz..

2021. szept. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!