Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljes idegosszeomlas és...

Teljes idegosszeomlas és gyógyszerek: segíteni fognak? Boldogabb leszek vagy csak kevésbé szomorú?

Figyelt kérdés

Sajnos családi tragediak miatt eddig bírtam, nem megy tovább gyógyszer nélkül, már alig bírom ellátni magamat is. Gondolom ez súlyos depressziónak számít. Ongyilkos nem akarok lenni, viszont már eltelt 6 hónap és még mindig mindennap órákat bogok és duhrohamaim vannak.

Attól félek hogy a gyogyszerektol csak tompulni fogok ezért hiába hogy nem érzem majd a fájdalmat de az örömet sem fogom megtalálni.


2021. szept. 20. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A gyógyszer hosszútávon nem megoldás. Segíthet, hogy csökkentsd a tüneteket (dühkitörések, extrém szomorúság) de örökké nem szedheted őket.
2021. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Ezt értem, ezért is adtam magamnak időt, de mostmár rövidtávú megoldás is kell mert konkrétan nem tudok így funkcionálni, egy spirálba vagyok.
2021. szept. 20. 09:33
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez esetben fel kéne keresned egy pszichológust vagy pszichiátert.
2021. szept. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, és megyek is pszichiáterhez (de covid óta nálunk a szakrendelesknel meg is doglesz mire kapsz időpontot) csak kicsit félek hogy a gyógyszerekkel sem lesz könnyebb, ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki volt így és szedett rá gyógyszert annak mi volt a tapasztalata.
2021. szept. 20. 09:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát sztk alapon lehet hogy csak gyógyszert kapsz.. olyanhoz kéne menned (esetleg magánba) aki pszichoterápiás kezelést is végez. A kettőnek együtt van csak értelme, de itt a terápia talán a gyógyszernél is fontosabb.
2021. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem nem felüdülés hogy mások pénzért hallgatják a nyomoromat. Egyébként is olyan helyzetbe kerültem hogy nem teregetnem ki szívesen.

Amúgy sem tudok menni mert családom van és el kell látnom őket.

De köszönöm a korultekinto válaszokat, én már csak a gyógyszerre mennek rá.

2021. szept. 20. 10:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Állami ellátásban is vannak nagyon jó szakemberek (pszichiáterek) és pszichoterápiás kezelés is igénybe vehető klinikai szakpszichológusnál (én is így járok heti szinten). A gyógyszerektől nem kell félni, esetedben antidepresszáns (ssri) lesz az amit a doki fel fog írni szerintem, ezek biztonsággal szedhetőek évekig vagy akár évtizedekig is (vannak akik a visszaesés elkerülése miatt életük végéig szedik).
2021. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nekem nem felüdülés hogy mások pénzért hallgatják a nyomoromat."

Miért, ha ingyen hallgatják, az mennyivel nagyobb felüdülés neked? Az a helyzet, hogy az orvos is pénzt kap azért, hogy meggyógyítson, ez már csak egy ilyen világ. Viszont ahhoz hogy szaksegítséget kaphass, először nyilván el kell mondanod a problémáidat. Tudod, néma gyereknek...

2021. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ingyen általában azok hallgatják meg az embert akik törődnek vele és szeretik.

Pénzért meg azok akiknek fizetnek.

Számomra lényeges különbség, mert ennyi erővel a lampanak is elmondhatom milyen nyomorúságos a helyzetem.

2021. szept. 20. 12:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez így hülyeség. Neked most szaksegítségre van szükséged, itt most nem a szeretet a kulcsszó hanem a szakértelem. A lámpa nem fog tudni segíteni, de a pszichológus igen.

Az emberek általában nem dolgoznak ingyen, a szakértelem pénzbe kerül...

2021. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!