Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongás,a megfelelési...

A szorongás,a megfelelési kényszer,és az önbizalomhiány miatt pánikrohamot kaptam,nem merek az utcára menni.Mit kell ilyenkor tenni?többi lent

Figyelt kérdés
Lány vagyok,lassan 21 éves,és már több éve küzdök pánikkal,szorongással.Régen volt egy evészavarom,sokat bántottak,és kicsúszott a kezeim közül a talaj.Mindig is az a lány voltam,aki megmondta az őszintén,és sokszor emiatt konfliktusba kerültem,elítéltek,csak mert nem álltam be a sorban.A családi hátterem nem a legfényesebb,van egy skrizofrén báttyám,és egy alkoholista nevelőapám.Édesanyámmal jó a viszonyom.Bátyám már külön él,de természetesen ő nem dolgozik,édesanyám látja el.Lassan a 40et üti a bátyám.Rengeteg iskolába jártam,sokat költöztünk,miután lett egy barátom egy kis időre helyre jött minden,ami a mentális egészségemet takarja.Utána megint minden visszajött,2 év után unta meg a barátom,és szakított velem.Nem tudott mit kezdeni a pánikjaimmal,a dühkitöréseimmel,és a még visszatérő evés illetve testképzavarommal.Nagyon mélyre kerültem,úgy éreztem egyedül maradtam,depresszióba estem.Nyéron viszont erőt vettem magamon,és a pánikok ellenére el mentem dolgozni.2hónapot dolgoztam,a munka megnyugtatott.Idén érettségiztem,és tovább mentem szakmát tanulni,edzőnek jelentkeztem egy nappali képzéses suliba.De állandóan azt érzem ott is,hogy hiába edzek,és tudok dolgokat,nem úgy nézek ki,ahogy kéne,és látom a tanáron is ,hogy azt gondolja,hogy: " ez a lány ahhoz képest hogy edz,sehol se tart",és én is ezt érzem.Mentális egészség ide vagy oda,volt olyan időszakom mikor alig ettem,konkrátan semmit,és volt,amikor túl sokat.Volt olyan,hogy egészséges kaján kívül mást meg sem ettem,állandóan edzettem,volt hogy lesérültem.Tény,hogy nem tudok úgy fejlődni mert még a konditeremben is szorongok.Az iskolában is szorongok.Persze ez nem látszik.Azt hiszik,hogy egy beképzelt picsa vagyok,amikor csak erősnek próbálok tűnni.És ma, amikor felkeltem egyszerűen utáltam magam.Felpróbáltam 20 ruhát,egyikebn sem tetszett az alakom,sírtam,mert már több éve tart ez a nyomor,és egyszerűen semmit nem tudok magamon elfogadni.A mindennapjaim úgy telnek hogy suli,edzés,utána édesanyámnak segítek takarítok,megfőzök,mire haza ér a család,próbálok neki segíteni(édesanyámnak)mert pontosan tudom,mekkora terhet cipel,plusz munkákat vállal a bátyám miatt,neki ezeket már nem is mondom.Múltkor elestem,annyira megszédültem.Szokásom felpörögni,és akkor gyakran van az,hogy megszédülök.Nem tudom,ki fogja ezt elolvasni,de valami pozitivitás,valami tanács nagyon jól jönne,mert nem tudom mihez kezdhetnék.Tanulni sincs így kedvem,konkrétan ma úgy semmihez.

2021. szept. 21. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter és pszichoterápia,plusz gyógyszer.

Kár,hogy már nem hamarabb mentél el,mert ezt lehet kezelni,de így az évek alatt csak súlyosbodott.

2021. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ahogy az előző írta, valamilyen antidepresszáns (ssri) és mellé pszichoterápia ami segíthet.
2021. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ahol lakok hónapokat kell várni egy időpontra a pszichiáternél,és elérni sem tudtuk őket,ha bemegyünk meg azt mondják,hogy hívjuk őket.Pszichológusra nincs pénzünk.Legtöbbször magam oldom meg a bajaimat,túl lendülök rajtuk,csak iszonyat nehéz,és nagyon rossz ez a magány és elszigetelődöttség érzése.
2021. szept. 21. 11:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van tb által finanszírozott klinikai szakpszichológus is, én is úgy járok. Elég baj, hogy nálatok ilyen a pszichiátriai ellátás, pedig tényleg csak ez a megoldás van.
2021. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
88%

Ciao!

Hasonló cipőben jártam, mint te, de ne dd készpénznek se kérlek a tanácsaimat, nem tudom pontosan, hogy ez e a megoldás, ezt te fogod érezni.


Amiben most benne vagy, az egy hosszú folyamat szomorú eredménye.

Most leszögezem, hogy ebből van kiút, viszont ehhez kellően tudatosan kell gondolnod a problémák megoldására.


Igen tudom... Ebben a helyzetben az ágyból sincs kedve felkelni az embernek, de hidd el apránként meg lehet ezt csinálni, és ha neki állsz sokkal jobban fogod érezni magad.


Először is az evés. Ha a testképzavar miatt nem eszel, mert le akarsz fogyni, akkor ezt felejtsd el, így nem fog menni. A sok rendszeres, kevés étkezés, sok víz, 0 cukros üdítő+ egy kis mozgás a nyerő.


Ha amiatt nem eszel, mert egyszerűen nem tudod lenyomni a torkodon a falatot, ajánlom hogy legalább valamilyen kekszet szerezz be, hogy legyen benned valami. Én tuc kekszet szoktam ilyenkor, és ha elkezdek mozogni, szociálizálódni, akkor már meg tudok enni egy szendvicset. Ez nagyon fontos lenne, reggel mindenképpen jutass be valamit a szervezetedbe, mert ha nem teszed meg egész nap rosszul lehetsz emiatt. (De ott vannak pl az ivó joghurtok is vagy hogy a francba írják XD).


A testkép zavar nem tudom pontosan miben nyílvánul meg, férfi szeretnél lenni, és azért, avagy gyengének látod magad (hidd el látszódnak fog rajtad a változás, viszont idővel) ebben akkor tudnék tanácsot adni, ha kicsit többet beszélnénk róla.



A barátodról... Lehet szükséged lenne társaságra, nagyon sokat tud segíteni az emberen az, ha van kivel beszélgetnie. Ha nem is párra (bár azt is ajánlom, a szerelem, ismerkedés, megfelelő párkapcsolat fényéveket tud segíteni, és ne feledd NEM TE VAGY A HIBÁS amiért mentálisan instabil vagy, a környezeted tett ilyenné.

Ne hibáztasd magad emiatt kérlek, már megtetted elégszer.


Fókuszálj először az életviteled javítására szerintem. Vezess be rendszert, hátha működik (kipróbálni ki lehet)

Pl reggel 7-kor kelés, egy joghurt, vagy amit éppen kívánsz, esetleg egy reggeli fürdés, 30 perc a friss levegőn, ha van a családban cica, kutya velük is foglalkozz mindenképpen egy kicsit . So valamilyen rendszer lehet segíthet a napjaidon, valami akit meg kell csinálni. Az étkezés nagyon fontos.


A pánikrohamokról..

Itt a figyelem elterelés az egyetlen amit tudok mondani. Nekem ilyenkor az segít ha előhirgászom a fülhallgatómat, és keresek valakit youtubon aki beszél hozzám, és arra próbálok figyelni, amíg le nem nyugszom, de ugyan ez van a zenével is.


Ezek csak kisebb hangulat javításra alkalmasak, a negatív világképedet már tényleg szakember tudja szerintem rendbe hozni, aztán ki tudja, lehet hogy te magad is képes leszel rá


So összegezve beszélgess emberekkel, akár online, reggel mindenképpen egyél, a vizet se tagadd le, és ha tudsz menj ki a levegőre. Hagyj időt önmagadra.

A rossz ember vagyok, nem érdemlem meg ezt azt, mert ilyen vagyok még se halljam!


Nagyon értékes személy vagy, csajszi. Sose okold magad, így távolról is azt gondolom, hogy te egy nagyon értékes ember vagy. Ki fogsz ebből kerülni!

2021. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Segíthet, hogy ha valami konkrét mérhető szám szerint ítéled meg a fejlődésedet, például testzsírszázalék. Tükröt pedig hanyagold ilyenre.
2021. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!