Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire hatásos az antidepres...

Mennyire hatásos az antidepresszáns szociális fóbiára?

Figyelt kérdés

Enyhe fóbiám van. Annyira azért nem enyhe, de mondjuk nem félek buszra szállni, ha munkába megyek. Munkahelyen sem félek nagyon.

De mondjuk ha boltba kell mennem, vagy be kell mennem a városba, akkor nagyon rossz.

Rettegek az emberektől. Úgy figyelem őket mintha meg akarnának támadni vagy ki akarnának rabolni.

Úgy rángatom a fejem az úton, mintha 2-3 kávét is megittam volna.


Ha kapok gyógyszert, akkor milyen lesz? Mit fogok érezni?

Hogy fog hatni?


Depressziónál úgy tudom először kicsit rosszabb, majd csak utána 3-4 hét múlva kezd jobb lenni. Ennél is ilyen?


2021. szept. 22. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Szorongáscsökkentőt fogsz kapni valószínűleg.
2021. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Erre nem kapsz anti-depresszánst és az anti-depresszenstól nem is fogsz semmi érezni, az a szerotonin háztartást mahinálja és évig kell szedni, hogy elkezdje lassan kiváltani a hatását.


Az nem egy nyugtatót amit beszedsz és érzed a tompaságot.

2021. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Gyógyszer helyett inkább azt tedd,H direkt ilyen szituációkba teszed magad, szoszerint magadra erőlteted,és rájössz senki sem bánt.a te eseted nm menthetetlen,sokat parazol,nyomj vmi jó zenét a füledbe, önbizalmadat hozd helyre ,nm kell rögtön gyógyszer,több a negatív mellékhatása mint a jó. Én egyedül mentem Budapestre,/igen ez nagy szó volt nekem régen/ aztán külföldre is egyedül mentem és ott tényleg az volt, hogy ha nm szedem össze magam akkor nm segít senki,és olyan önbizalmam lett hogy sokszor arra gondolok,hogy jól csináltam. A komfort zónan kívül lépés nekem sokat segített.csak egy tipp.barmikor elmehetsz dokihoz,de a pszichiáter csak gyógyszer díler amúgy.
2021. szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
#3: imádom az olyan észlényeket mint te.
2021. szept. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Pedig igaza van. Nem kell gyógyszer, mert attól még a fóbia megmarad csak tompultabb lesz. Fejben kell tudatosítani, hogy biztonságban vagy, vannak körülötted emberek, akik segítenek, mert nem mindenki rosszat akar. El kell terelned a gondolataidat. Pszichológust ajánlok, de gyógyszert nem.
2021. szept. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
amikor valaki személyeskedik akkor már eleve vesztes pozícióból indul 4-es :D én megléptem, amit leírtam. valószínű a te életed már kukában van, ezért akarsz lehúzni másokat. én írtam egy másik opciót , mert a kérdező előtt még ott az élet, ő választ. amúgy amit csináltam azt a szakirodalom is jegyzi, főleg fóbiáknál, hogy szembe kell nézni vele. ja és köszi az imádást :) szép napot neked! :)
2021. szept. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os.


Majd az szembe néz vele akinek ez segít.

12-15 éve élek így. Barátaim próbáltak összehozni csajokkal, bemutatni másoknak...stb.stb.

Most már őket sem merem felhívni.

Ha a városban vagyok még egy hamburgert sem merek venni.

Van, hogy 6-8 óra éhezés után érek haza.

Erre én nem mondanám, hogy csak szembe kell néznem a félelmeimmel.

Lehet, hogy van akinek ez működik, de mikor lekezdtem a 3. sulimat fél évig szinte 2-3 emberrel beszéltem csak. Csak azokkal akik odajöttek. Akkor is feszült és ideges voltam. Nem is kicsit.


Szóval köszi a tippet, de nálam ez nem működik.

2021. szept. 26. 20:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem szociális fóbiám és pánik betegségem van. A szociális fóbiámra Citapramot, a pánikra Xanax-t szedek több éve. Sokat javult az életminőségem, már nem szorongok.
2021. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Mennyivel lett jobb? Első sorban a szociális fóbiára gondolok.

Mondjuk te féltél ha boltba kellett menned? Vagy buszon? Esetleg ismerkedés közben?

Most ezek mennek? Bártabb lettél? Vagy mit érzel? Mit tapasztaltál?

2021. okt. 8. 18:36
 10/10 Minkó Gergö válasza:
Bár,utolsó nem ért rá váLaszolni talán,ha megengeded,én megteszem. (Persze kérdései lényegre törőek,és fontosak) Én is hasonlóval vagyok diagnosztizálva,amióta citopram,Rilex és Kventiax megy azóta ritkábban van komolyabb tünetem. Emellett a pszichológusnak sok értelmét nem láttam.(de ez teljesen szubjektív,biztos van akinek bejött.) Sport ezerrel,mindenképp hatásos,ill. barátok.(Esetleg Autogén tréning/Tai chi csikung sokat segít)
2021. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!