Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha zavarnak bizonyos hangok,...

Ha zavarnak bizonyos hangok, akkor mit lehet tenni az ellen, hogy ne legyek ideges tőlük?

Figyelt kérdés

Még gyerekkoromban alakult ki nálam, hogy bizonyos hangok elkezdtek zavarni (nem épp a legidillibb családban nőttem fel). Ilyen pl a hangos tv, bizonyos éles hangok. Régen zavart a hangos rágózás és csámcsogás, de ezeket nagyon jól tudom tolerálni már. Mégis van több, amitől egyszerűen feszült leszek.

Pl némelyik hűtő zúgása (gondolom van olyan frekvencia, ami nem zavar), a szomszédból áthallatszódó tv vagy rádió, a hangos levegővétel (amikor folyamatosan szuszog az ember és nincs egy perc csend sem).

Amikor nyugodt vagyok, akkor egész jól tolerálom ezeket, de amint valamiért kicsit is feszültebb vagyok, akkor szinte ideges leszek ezektől a hangoktól és nem tudok uralkodni magamon. Nagyon szeretnék normális ember lenni. Tudom, hogy sok mindenkit zavarnak a hangok, de a környezetemben nem igazán találkoztam ilyennel (vagy csak jól titkolják), emiatt elég borzasztó embernek gondolom magam.

Illetve, ha máshol vagyok, akkor is elég jól figyelmenkívül tudom hagyni ezeket a hangokat, de otthon egyszerűen megőrülök. Olyan mintha, ott nem zavarna, ahol nem tudok ellene semmit se tenni.


2021. szept. 24. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen ugyanezt élem át én is, de negyven év után sem tudom, mi a megoldás. :(

Emiatt ritkán megyek társaságba, de a legrosszabb amikor a munkahelyen kell tolerálnom mások csámcsogását, ajtócsapkodását, hangos rádiózását.

Ilyen napok után nekem be kellene zárkóznom egy sötét, csendes szobába, de sajnos olyanom nincs. Otthon a szomszédok zajait hallom. :(

2021. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom :(

Nekem az a legnagyobb baj, hogy az életben teljesen jól működök, jól tolerálom, de ismerkedni nem tudok. Nem tudok kapcsolatot kialakítani, mert dilisnek hisznek. Miközben látom a környezetemben, hogy sokkal flúgosabb nők léteznek nálam párkapcsolat terén.

2021. szept. 24. 09:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Drasztikusnak tűnik, de pszichológus. Téged nem a hangok zavarnak, hanem ugye kötsz hozzá valami élményt a múltadból. Egyrészt ezeknek az élményeknek a feldolgozásában segíthet a szakember, de ez ugye hosszú folyamat. Amíg ezzel célt értek, addig is taníthat olyan meditációs technikákat, amik segítenek elviselni ezeket a hangokat. Nem kell valami ezo-bio hókuszpókuszra gondolnod, sokaknak már a helyes levegővétel is segít. Ha neked nem, akkor próbálkozik a következő módszerrel. Egy pszichológusnak hatalmas repertoárja van ilyenekből.

Természetesen azt is mondhatod neki, hogy te nem akarsz mélyre ásni a múltadban, kizárólag a nyugtató technikák érdekelnek. Persze ekkor is fel kell neki vázolnod nagy vonalakban a történetedet, és lesz pár kikerülhetetlen kérdése (pl. akkoriban mi segített neked, hol érezted magad jól), de nem megy át a dolog mélyterápiába.

2021. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy egy ismerkedésben is tök normális vagyok, egy pontig. Akkor valami átkapcsol és mintha minden egyszerre jönne ki rajtam, teljesen feszült leszek.
2021. szept. 24. 09:14
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 igen, én is gondoltam már pszichológusra, de épp azért vetettem el, amit te is írtál, hogy mélyre kellene ásni, azt meg nem szeretném. De lehet nem lesz más megoldás :(

Azt vettem észre, hogy minden hangot kötök a múltban valamihez. Csak azt nem értem, hogy egyes hangokat miért tolerálok jól, sőt szinte már észre sem veszem, egyes hangokra meg mintha teljesen ki lenne élezve a fülem.

2021. szept. 24. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs véletlenül állandó fülzúgásod ? Nekem 6 éve

Van kétféle is 8000 hz meg

300 hz állandóan mindkettőt

Hallom azóta nagyon zavarnak

A zajok fények is talán azért mert sosem hallom hogy csend

Van és mindig azt szeretném

Elérni de ezt nem lehet.gyógyítani sem tudják sajnos

Jobbulást

2021. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez hogyan derült ki nálad? Épp este volt egy olyan eset, hogy azt hittem megy a cirkó, mert valami zúgást hallottam, de közben teljes csend volt itthon. Persze aztán rájöttem, hogy nem mehet a fűtés, mert nincs felkapcsolva. Szóval hallottam egy zúgó hangot, ami nem is volt valós.


Köszönöm! :)

2021. szept. 24. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont költöztünk és onnantól kezdve hallottam

A mély hangot pedig családi házak vannak a környéken napközben vagy munkahelyen

Nem hallottam körbe is jártam

Éjjel hogy honnan jöhet de

Persze semmi forrás T nem találtam pár hét után gyerekkel voltunk éjjel ügyeleten no ott Jöttem rá

Hogy a fejemben van

A magas hangok 1 év múlva jelentkeztek

Figyeld meg magad és ha gyanús akkor próbáld meg kezelteti bár nem tudják

Szinte senkinelsem

Keress rá a Tinnitusra

Érdemes esetleg odafigyelni

Jobbulást kívánok

2021. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!