Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az OCD kihat a döntésképtelens...

Az OCD kihat a döntésképtelenségre?

Figyelt kérdés
OCD-vel diagnosztizáltak és mióta jelen van, van egy időszak amikor teljesen döntésképtelen vagyok mindenben szinte mert folyton a tökéletes tökélyre törekszem akaratlanul is pedig régen ez sosem zavart. Munkahelyet is úgy nézek néha, hogy minden feltétel megfelelő legyen (közelség, munkaterület, műszak..stb), telefon színt se tudok választani mert valamihez kell hogy passzoljon mint ha lilát vennék akkor ott a lila táskám amihez menne viszont van egy zöld szín is de nincs semmi hozzá passzoló dolgom de mégis tetszik. Hajszínben se tudok dönteni, mert egy ideig kék hajat akartam mert régen volt és imádtam de közben szőkét is szeretnék ami szintén volt de egyszerűen mintha folyamatosan kattogna az agyam mint egy metronóm és nem áll meg egyik oldalon sem. Ezek még csak könnyebb döntések de sokszor már lefáradok nehezebb döntésekben is pedig úgy tudom mi lenne jobb. Korábban sosem voltam ilyen döntésképtelen és ez azóta van mióta van OCD-m azóta nagyon de csak egy időben érdekes. Nagyon lefáraszt ez a mentális betegség és szégyellem hogy ilyenem van de ez a döntésképtelenség még jobban megesz. Kiválthatja egyiket a másik? Ez akkor is jelen van ha elfoglalom magam és nem otthon vagyok huzamosabban és ez az OCD-re is igaz. Más OCD-s van itt aki hasonlókat tapasztalt? :(

2021. szept. 24. 23:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem mérleg a horoszkópom, ugyanezektől szenvedek OCD nélkül is. Kidolgoztam egy olyan módszert, hogy gondolatban (vagy papírra, ha úgy tetszik) felvázolok a döntéshez szükséges minden információt úgy, hogy bal oldalra írom a negatívumokat, jobb oldalra a pozitívumokat minden választható opcióra, és amelyiknél több a pozitívum-negatívum összesítése, azt választom. 80%-ban eddig jól működik.
2021. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!